Gimus vaikeliui, tėčiais tapę vyrai aprimsta – kovotojai dėl naujos ir geriausios partnerės tampa šeimos lizdo ir palikuonių gynėjai.
Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad tėvais tapusių vyrų kraujyje hormono testosterono kiekis yra mažesnis, nei jų „laisvųjų brolių“.
Northwestern universiteto mokslininkai išmatavo hormono testosterono kiekį 624-iems 21–26 metų vyrams 2005 metais ir praėjus 4,5 metų.
Paaiškėjo, kad ankstesni teiginiai apie tai, kad vyrai, kurių organizme gaminasi mažiau testosterono, dažniau tampa tėvais, yra klaidingi. Atvirkščiai – radus didelį testosterono kiekį kraujyje drąsiai galima teigti, kad tai aiškus požymis, jog tiriamasis greitai turės palikuonių. Visų vaikų jau susilaukusių tėvelių testosterono kiekis buvo gerokai mažesnis nei palikuonių dar nesusilaukusių asmenų. Ypač mažas testosterono kiekis buvo tų, kurie skyrė daug dėmesio savo palikuonims, užsiiminėjo su savo vaikais.
Mokslininkų nuomone, toks organizmo atsakas į vaiko gimimą yra natūrali organizmo reakcija, nes vaiką bent dešimt metų reikia akylai prižiūrėti, kad jis taptų savarankiškesnis. O mažiau testosterono – mažesnis noras turėti dar vieną palikuonį.
Be to, anot straipsnio autorių, šio tyrimo rezultatai paaiškina, kodėl vienišų vyrų (palygti su gyvenančiais šeimoje ir turinčiais palikuonių) silpnesnė sveikata. Šeimos vyrų mažesnis testosterono kiekis kiek sumažina riziką susirgti tam tikromis lėtinėmis ligomis, todėl šeimas turintys vyriškiai yra sveikesni ir save laiko laimingesniais.