• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gilus miegas – ilgas ir gražus gyvenimas

Ramus pasivaikščiojimas, šilta vonia ir... jokių migdomųjų! Daug moterų vis dar mano, kad vakare verta išgerti migdomąją tabletę – ji užtikrinsianti gilų ir saldų miegą. Iš tiesų daug paprasčiau atlikti keletą nesudėtingų procedūrų. Jos tinka visiems: vyturiams ir pelėdžiukams, miegantiems kietai ir tiems, ką kamuoja nemiga...

REKLAMA
REKLAMA

Kiek miego reikia žmogui, tiksliai niekas negali pasakyti. Tai – individualu. Vidutiniškai 20–40 metų žmogus turi miegoti ne mažiau nei 7–8 valandas per parą, tačiau yra žmonių, kuriems užtenka ir 5–6 valandų poilsio. Vasarą miego laikas sutrumpėja, o žiemą organizmui jo reikia maždaug valanda ar pusantros daugiau.

REKLAMA

Vonia ir pasivaikščiojimas

Prieš miegą itin naudinga dešimt minučių pasivaikščioti gryname ore. Ramiau miegosite ir išsimaudžiusios šiltoje (jokiu būdu ne karštoje) vonioje. Jei neturite tokios galimybės, vonelėje palepinkite kojas. Į vandenį įpilkite keletą lašų levandų aliejaus arba ramunėlių, liepžiedžių, melisos nuoviro. Jei sunku užmigti, pagelbės intensyvus blauzdos raumenų masažas, galinga karšto dušo srove. Tačiau lįsti po dušu ir trinti visą kūną rankšluosčiu nerekomenduojama – šios procedūros žvalina, tad palikite jas rytui.

REKLAMA
REKLAMA

15–20 minučių prieš vandens procedūras nusiaukite avalynę, nusimaukite pėdkelnes ar kojines, pavaikščiokite po namus basa. Galite atsigulti, pakelti kojas ir atremti jas į sieną kuo didesniu kampu.

Pėdų ir galvos masažas

Daugelio šalių liaudies medicina skiria daug dėmesio kojų procedūroms prieš miegą. Kinijos imperatorių rūmuose buvo galybė dvariškių, vadinamų „pėdų kasytojais“. Pėdoje yra visos pagrindinės reflektorinės zonos, todėl masažuodami jas mes padedame kūnui atsipalaiduoti. Pasitelkusi rytiečių išmintį šiuolaikinė medicina po kojų vonelių rekomenduoja rankų pirštais, sudrėkintais bet kokiu augaliniu aliejumi su vitamino E tirpalu, kruopščiai išmasažuoti pėdas nuo pirštų galiukų iki kulno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ramiai miegosite, jei prieš guldamos į lovą iššukuosite plaukus medinėmis šukomis. Toks dviejų minučių masažas pagerina galvos odos kraujotaką, pašalina stresą ir atpalaiduoja. Tačiau ši naudinga procedūra tinka tik turinčioms sveikus plaukus.

REKLAMA

Žolelių arbatos

Neramiam miegui įtakos gali turėti tiek tuščias, tiek perpildytas skrandis. Vakarienę valgykite likus pusantros ar dvejoms valandoms prieš miegą.

Negerkite stiprios arbatos ar kavos. Pora gurkšnių šilto gėrimo – pieno, žolelių arbatos su mėta, juodųjų serbentų lapais, avietėmis, bruknėmis, liepų ir obuolių žiedais – tikrai naudinga.

REKLAMA

Galite gerti ir silpną šviežiai užpiltą žaliąją arbatą. Patartina prieš naktį išgerti stiklinę valerijono šaknų antpilo, o jei naktį pabudus neįmanoma užmigti, galima suvartoti dar tiek pat.

Kvapai, tyla, vėsa

Jei norite sapnuoti gražius sapnus, ant pagalvės pasidėkite kvapnių žolelių maišelį, arba lovos galvūgalyje pakabinkite sausų šalpusnio, mėtos, melisos lapų, levandų ar rožių žiedlapių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miegamajame turi būti tylu, tamsu ir vėsu. Ideali temperatūra miegui – ne aukštesnė nei18 laipsnių. Langus ar orlaides geriausia laikyti pravirus, – tai padės „perkraunamoms“ smegenims gauti pakankamai deguonies. Tik vėdinamoje patalpoje miegodamos išsimiegosite.

Čiužinys turi būti pakankamai kietas ir „prisitaikyti“ prie žmogaus kūno formos (miegant stuburas turi išlikti tiesus).

REKLAMA

Nevilkėkite ankštų naktinių marškinių ir pižamų. Naktiniai turi būti tik iš natūralių medžiagų ir nevaržyti judesių bei kvėpavimo. Patalynę ir naktinius skalbkite „virinimo“ režimu.

Tinkama miegamojo atmosfera

Miegui svarbi net patalynės spalva. Šiuolaikinė medicina ir dizaineriai pirmenybę teikia auksiniams ir smėlio atspalviams bei mėlynai žydrai gamai. Šios spalvos puikiai tinka miegamojo interjerui: sienoms, kilimui, užuolaidoms ir baldams. Geriausias apšvietimas – nuo sienų.

REKLAMA

Miegamajame negalima dirbti. Jis (kaip ir lova) turi būti skirtas tik miegui ir meilės žaidimams. Rašomajam stalui, kompiuteriui, telefonui, televizoriui jame – ne vieta.

Miego kokybei svarbi ir lovos padėtis. Nuo seno buvo žinoma, kad nakties poilsiui reikia skirti pačią geriausią vietą savo namuose. Dar senų senovėje į naują namą pirmiausia būdavo įleidžiama katė ir stebima, kur ji susirangys pamiegoti. Ten būdavo pastatoma lova. Tokiai nuomonei neprieštarauja ir mokslininkai. Jų manymu, katė visada pasirenka geriausią zoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų