Ruduo – gėrybių metas. Sodai lūžta nuo obuolių, miškai – nuo grybų, o daržuose – pačios įvairiausios daržovės. Šviežią ir gardų maistą gali valgyti net tie, kurie neturi sąlygų užsiauginti gamtos gėrybių, mat jų gausu turguose.
Tačiau šiomis gėrybėmis galima džiaugtis ne vien šviežiomis, bet ir pasiruošti skanėstų žiemai. Pateikiame kelis receptus, kurie leis pasireikšti jūsų fantazijai ir geram skoniui.
Pomidorų ir obuolių čatnis (1 kg)
- 500 g kietų obuolių, supjaustytų riekelėmis
- 500 g pomidorų, supjaustytų riekelėmis
- 1 didelio svogūno
- 2 česnako skiltelių
- 100 g smulkintų datulių
- 10 vnt. „Santa Maria“ juodųjų pipirų (arba 1 arb. š. „Santa Maria“ grūstų juodųjų pipirų)
- ½ arb. š. malto kardamono
- 1 arb. š. maltų kalendrų
- 2 valg. š. šviežių smulkintų petražolių
- 1 valg. š. druskos
- 200 ml vyno acto
- 300 g cukraus
Supjaustykite obuolius bei pomidorus riekelėmis ir sudėkite į keptuvę storu dugnu. Tada įdėkite cukrų, datules, įpilkite vyno actą ir pradėkite kaitinti, nuimdami susidariusias putas. Vėliau įdėkite prieskonius ir virkite nuolat maišydami ant nedidelės ugnies apie 20 min., kol obuoliai suminkštės. Išpilstykite karštą čatnį į šiltus bei sterilius stiklainius ir uždenkite oro nepraleidžiančiais dangteliais.
Marinuoti burokėliai (Santa Maria nuotr.)
- 1 kg raudonųjų burokėlių
- 500 ml vandens
- 20 g druskos
- 1 valg. š. cukraus
- 1 arb. š. „Santa Maria“ kmynų
- ¼ arb. š. garstyčių sėklų
- 1 vnt. „Santa Maria“ lauro lapų
- ¾ arb. š. „Santa Maria“ grūstų juodųjų pipirų
- 3 valg. š. acto
Nuplaukite burokėlius ir kepkite orkaitėje 180ºC temperatūroje apie 1 val. Tada juos nulupkite ir supjaustykite riekelėmis arba gabalėliais. Sudėkite burokėlius į sterilius stiklainius. Paruoškite marinatą sumaišę vandenį, actą, prieskonius ir pavirę apie 3–5 min. Juo užpilkite burokėlius ir uždenkite stiklainius oro nepraleidžiančiais dangteliais.