Tai Eltai patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Giedrius Janonis. Jis nurodė, kad pirmadienį teismą pasiekė V. Germano advokato skundas.
Vilniaus miesto apylinkės teismas spalio 17 d. leido suimti V. Germaną dviejų mėnesių laikotarpiui. Teismo nutartis remiasi trimis pagrindiniais motyvais: įtariamasis galimai gali slapstytis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, gali trukdyti ikiteisminio tyrimo procesui ir galimai gali daryti naujus nusikaltimus.
Šį sprendimą galima buvo apskųsti Vilniaus apygardos teismui, skundą teikiant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.
V. Germano advokatas Giedrius Danėlius Eltai sakė, kad jo ginamasis sieks, jog jis būtų paleistas į laisvę už užstatą.
„Mes prašome švelnesnių kardomųjų priemonių. Suprantame, kad jos bet kuriuo atveju šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje yra neišvengiamos, (...) tačiau prašome tokių kardomųjų priemonių, kurios neapribotų bendravimo su šeima ir artimiausiais žmonėmis, tai yra intensyvios priežiūros ir užstato“, – kalbėjo G. Danėlius.
Advokatas tvirtino kol kas nenorintis atskleisti, apie kokio dydžio užstatą kalbama.
G. Danėlius savo ruožtu stebėjosi ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“ veiklos kontroliuojančio prokuroro veiksmais.
„Prokuroras pasirinko visiško ignoravimo ir nebendravimo taktiką, tai su prokuroru (galimo užstato dydžio – ELTA) ir nederinome. Kitas dalykas – unikalu yra tai, kad prokuroras priėmė sprendimą neleisti V. Germanui susitikti su advokatais. Dar tokio dalyko nebuvo“, – kalbėjo G. Danėlius, pridurdamas, kad jam susitikti su V. Germano pavyko, tačiau kitiems įtariamojo gynėjams tokia galimybė nebuvo sudaryta.
Vilniaus miesto apylinkės teismas anksčiau pranešė, kad V. Germanas įtariamas sukčiavimu, papirkimu ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu.
Anksčiau skelbta, kad kiti įtariamieji tyrime dėl „Foxpay“ veiklos, tai yra įmonės akcininkė Ieva Trinkūnaitė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas, paleisti į laisvę už užstatus: I. Trinkūnaitei pritaikytas 50 tūkst. eurų užstatas, M. Navickui – 100 tūkst. eurų.
ELTA primena, kad, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.
Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!