Įspūdingą trylikos dalių kūrinį atliks jungtinis 300 dalyvių choras, kuriam diriguos prof. Vytautas Miškinis. Jo vadovaujamas Vilniaus berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ Japonijoje lankėsi net septynis kartus ir surengė 150 koncertų. Tai, ko gero, daugiausia pasirodymų Japonijoje surengęs Lietuvos kolektyvas, koncertavęs ir stichijos nuniokotame Ofunato mieste „Harmony Hall“ salėje.
Koncerte taip pat dalyvaus Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“, Lietuvos edukologijos universiteto mišrus choras „Ave Vita“, Mykolo Romerio universiteto akademinis choras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mišrus choras ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.
Renginio globėjas - Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, koncertą rengia Lietuvos liaudies kultūros centras.
2011 metų kovo 11-ąją Japoniją pradžioje supurtė 9 balų stiprumo žemės drebėjimas. Po to kilusi didžiulė cunamio banga sugriovė ištisus kaimus palei pakrantę ir liejosi toliau į sausumą. Be to, cunamis apgadino Fukušimos branduolinę jėgainę. Į aplinką pateko didelis kiekis radioaktyvių medžiagų. Skaičiuojama, kad Japonijoje katastrofa nusinešė bemaž 20 tūkst. žmonių gyvybių, tūkstančiai laikomi be žinios dingusiais.
Tradiciškai „Requiem“ žanras yra skiriamas mirusiųjų pagerbimui, tačiau garsus šiuolaikinis britų kompozitorius Karlas Dženkinsas suteikė jam kiek kitokią prasmę, įpindamas japonų haiku eiles, perteikiančias gyvenimo cikliškumo filosofiją. Tai - ne rauda, o įsijautimas į gyvenimą, žmogaus būties apmąstymas, kunkuliuojantis audringa ekspresija ir dvelkiantis egzotiškais Rytų motyvų atspalviais.
K. Dženkinso „Requiem“ vienintelį kartą yra skambėjęs Vilniuje 2010 metų vasarą, šv. Kotrynos bažnyčioje atidarant Kristupo vasaros festivalį. Tuomet jį atliko Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“ ir šv. Kristoforo kamerinis orkestras su solistais.