Šiuo metu Žemę bombarduoja didelis kiekis aktyvių Saulės dalelių. Saulės dalelių skaičius padidėjo dėl stiprios Saulės audros.
Sekmadienio rytą įvyko stiprus Saulės žybsnis, kurio metu į aplinką pasklido daug aktyvių dalelių. Dalelėms pasiekus Žemės atmosferą, kilo geomagnetinė audra. Manoma, kad audra tęsis iki ketvirtadienio, skelbia BBC.
Saulės žybsniai – tai staigus Saulės atmosferoje esančios magnetinės energijos išsiveržimas. Iš Saulės į Žemę skriejančios dalelės gali sutrikdyti dirbtinių Žemės palydovų darbą ir kelti ryšio problemų netoli ašigalių skrendančiuose lėktuvuose.
Malonesnis dėl Saulės žybsnio kilusios geomagnetinės audros padarinys yra Šiaurės pašvaistė, kuri šiuo metu matoma toliau pietuose nei įprasta.
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) atstovas pranešė, kad mokslininkai sudarė Saulės blyksnio poveikio Žemei prognozę. Jie nusprendė, kad šešiems Tarptautinės kosminės stoties įgulos nariams nereikia imtis jokių papildomų atsargumo priemonių, kad apsisaugotų nuo Saulės dalelių.
Dideli Saulės žybsniai gali sutrikdyti Žemėje esančias elektros energijos ir ryšių sistemas. 1972 metais dėl Saulės žybsnio kilo geomagnetinė audra ir nutrūko ilgo nuotolio telefono ryšys JAV Ilinojaus valstijoje. Per kitą audrą 1989-aisiais šeši milijonai Kanados gyventojų liko be elektros.
Mokslininkai teigia, kad ketvirtadienį pasibaigsiančios geomagnetinės audros poveikis turėtų būti palyginti silpnas.