• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt visi keliaujantys, bent vieną kartą gyvenime yra patyrę varginantį Jet Lag efektą.

Ilga kelionė ir per  greitai kintančios skirtingos laiko zonos, kad galėtum prie jų prisitaikyti. Pasiekiate kelionės tikslą, tačiau jaučiatės kaip išsunkta kempinė, o jūsų biologinis laikrodis neatitinka vietos laikrodžio rodyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Kai norite pusryčiauti - pavakarių metas, pietauti - vakarienės metas. Kai norite eiti miegoti, dar tik rytas, o naktį negalite užmigti, nes gyvenate šalies, iš kurios atvykote ritmu. Jaučiatės pavargę, apsimiegoję ir suirzę be  jokios aiškios priežasties - tai Jet Lag efektas.

REKLAMA

Kaip įveikti šį efektą ir jo sukeliamus nepatogumus? Tinklapis amazings.es raš0, kad Jungtinėse valstijose parduodamas specialus hormonas melatoninas, kuris padeda sureguliuoti biologinį laikrodį ir įveikti Jet Lag. Tačiau jei nenorite pirkti brangių vaistų, galite Jet Lag įveikti ir paprastesniais būdais:

REKLAMA
REKLAMA

1. Prieš vykdami į kelionę laikykitės savo įprasto miego ritmo. Jokiu būdu nedarykite tokios kvailystės mažai miegodami kelias dienas prieš kelionę, manydami, kad būsite tokie pavargę, jog iš karto griūsite miegoti. Tai didelė klaida.

2. Priklausomai nuo valandų skaičiaus skirtumo, tiesiog nueikite miegoti pora valandų anksčiau ar vėliau. Tai padės sumažinti kontrastą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Jeigu kelionė į kurią vykstate bus trumpa, pavyzdžiui vienos savaitės, visiškai nebūtina keisti miego ir valgio ritmų, nors ir aplinkiniai kreivai žiūrės, kad pusryčiaujate pavakarių metu. Jei tai ilgesnė kelionė, geriau prisitaikyti prie vietinio laikrodžio.

REKLAMA

4. Skrydžio metu stenkitės nemiegoti tomis valandomis, kai šalyje į kurią atvyksite bus „ne poilsio“ laikas. Pavyzdžiui jei jums norisi popiečio miego, o paskaičiavus valandas, vietoje į kurią atvyksite bus 5 ryto, geriau atsispirkite ir nemiegokite.

5. Stenkitės gerti kuo daugiau vandens, vengti kavos ir alkoholio.

6. Skrydžių persėdimų metu stenkitės pailsėti ir jaustis patogiai.

7. Jeigu reguliariai sportuojate, stenkitės šį ritmą išlaikyti ir atvykę.

8. Patyrę Jet Lag efektą sako, kad sveika šiek tiek pabadauti ir kad tai sumažina dėl Jet Lag patiriamus simptomus.

REKLAMA

Kalbant apie melatoniną, tai nėra panacėja, ir visiškai Jet Lag simptomų nepašalins, tačiau padės įveikti mieguistumą, dėmesio sumažėjimą, sumažėjusį orientacijos jausmą ir t.t.  Melatonino turintys vaistai yra gaminami remiantis tuo, kad jis išskiriamas mūsų organizme daugiausia nakties metu, tai yra signalas kūnui apie pasiruošimą miegui, nes šviesa sumažina jo gamybą ir taip išbudina organizmą.

Teoriškai vartodami melatoniną tarsi „sutvarkome“ savo organizmą reguliuodami jį taip, kad galėtume užmigti ir pailsėti. Tačiau specialistai pataria gerti melatonino turinčius preparatus, jei laiko zonų skirtumas yra 5 ar daugiau valandų, ypač jei ankstesnėse kelionėse Jet Lag itin vargino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų