Medaus mėnuo negali trukti visą gyvenimą, ir tai, kad laikui bėgant aistringas geismas tampa santūresnis, yra natūralu.
Kanados Guelph universiteto darbuotojai išanalizavo 170 žmonių būseną, tuo metu heteroseksualioje partnerystėje gyvenusių nuo mėnesio iki devynerių metų. Mokslininkus domino, kiek jie yra patenkinti seksu ir koks yra jų seksualinio geismo lygis (jis buvo vertinamas specialiu indeksu balais nuo 1,2 iki 6).
Apskritai tyrimo dalyviai buvo patenkinti savo santykiais ir seksu. Tačiau moterų seksualinis geismas mažėjo tuo labiau, kuo daugiau laiko praleido su tuo pačiu nuolatiniu partneriu. Pagal šį tyrimą išeina, kad su kiekvienu kartu nugyventu mėnesiu jūsų moters geismas mažėja 0,02 matavimo indekso punkto. O štai vyrų geismas išliko tame pačiame lygmenyje.
Mokslininkų nuomone, tai galima paaiškinti evoliuciškai: gamta žmoniją užkodavo taip, kad vyrams reikalingas aktyvumas pradėti kuo daugiau vaikų, o moterys turi užsiimti palikuonių auginimu.
Be to, ne šalutinis vaidmuo tenka ir hormoniniam fonui – ypač testosteronui. Hormoniniai pokyčiai vyksta tuomet, kai pora pereina iš ankstyvosios, aistringosios fazės, į kur kas vėlesnę, nuosaikesnę.