Ką reikia daryti, kad gautum „Oskarą“ D. Britanijos dienraščiui „The Times“ papasakojo anonimu norėjęs išlikti Holivudo prodiuseris.
Žmonės mano, jog laimėti Amerikos Akademijos apdovanojimą yra beveik neįmanoma, tačiau tai tėra mitas, kurį palaiko vietiniai Holivudo „gyventojai“, norėdami išsaugoti savo klubo privatumą ir neįsileisti į jį pašalinių.
Tegul žmonės šneka!
Ne tiek svarbu, kad žmonės pamatytų tavo filmą, svarbiausia, kad jie apie jį kalbėtų. Į klausimą „Ar matei šį filmą?“ niekas nenori atsakyti neigiamai, nes tokiu būdu pasirodys esą atsilikę nuo gyvenimo. Todėl leisk žmonėms manyti, jog tai puikus filmas, nors jie niekada nėra jo matę. O kai šis „šedevras“ laimės apdovanojimą visi vis tiek apsimes žinovais.
Rūpinkis savo šukuosena
Visi mėgsta gerai atrodančius žmones ir nori scenoje matyti gražuoles. Reikia naudotis visomis grožio industrijos paslaugomis, kad galėtum konkuruoti su Holivudo senbuviais.YouTube ir mados žurnalų amžiuje viena klaida gali išlikti amžinai ir padaryti neatitaisomos žalos. Nėra nieko blogiau nei bjaurios išvaizdos „Oskaro“ laimėtojas.
Sukelk skandalą
Įvykdyk nusikaltimą, sužlugdyk savo paties firmą, nemokėk mokesčių, kad galėtum finansuoti savo filmą ar atkreipk visuomenės dėmesį seksualiniais nuotykiais. Dauguma komisijos narių dėl noro likti Holivude darė baisius dalykus. Jie nori, kad tu būtum savas tarp jų - su visokiais nukrypimais ir ydom.
Gyvenk Los Andžele
Turi būti tarp jų, kad laimėtum šį apdovanojimą. Jei nuspręsi savo karjerą pradėti Niujorke ar Londone, neturėsi tų privalumų. Tie, nuo kurių priklauso tavo ateitis, kartu pietauja, ilsisi, pramogauja jiems žinomose vietose. Jei tai darysi ne Los Andžele ir ne su svarbiais žmonėmis, tavo pastangos neduos vaisių.
Stenkis dalyvauti visur
Nesvarbu, kokia organizacija nori įvertinti tavo filmą - būtinai dalyvauk renginyje, pasakyk padėkos kalbą ir ieškok galimybių dar kur nors sudalyvauti. Svarbu nuolat šmėžuoti būsimos „Oskarų“ teikimo komisijos akiratyje. Nesvarbu, kokio kaimo festivalyje tavo filmas buvo pripažintas geriausiu - tu esi nugalėtojas, o nugalėtojus žmonės mėgsta.
Nebijok drabstytis purvais
Turi būti gynyboje ir puolime vienu metu. Garsiai kalbėk apie savo filmus ir pasistenk menkinti kitų „šedevrus“. Žinoma taip, kad niekas nesuprastų tavo kėslų, tačiau stenkis išnaudoti bet kokią progą priversti suabejoti kitų gabumais.
Susirask profesionalių chuliganų
Už visų apdovanojimams pristatytų filmų slypi vadinami „Akademijos konsultantai“. Jie sugeba surasti net Ciuricho sanatorijoje sveikatą stiprinančius Akademijos narius ir palenkti juos į reikiamą pusę. Kiekvienas pretendentas į „Oskarą“ nori, kad šie „chuliganai“ būtų su juo, o ne su jo konkurentais.
Prisiimk visus nuopelnus
Net jeigu filmą tau padėjo sukurti 20 žmonių, visiems kalbėk, jog viską padarei pats vienas. 50 milijonų biudžetas? Visa tai iš tavo asmeninės kišenės. Ir filmo muzikinis takelis, ir scenarijus - visa tai tavo darbas. Kuklumui čia ne vieta. Juk tu esi ne bet kas, o itin svarbi persona, kuri tuoj gaus apdovanojimą.
Sukurk nuostabų filmą
Sukurk bent vieną tikrai gerą filmą, kurį įvertintų viso pasaulio kritikai, meno kūrinį, kuris įeitų į kino istoriją ir liktų ateinančioms kartoms.
Tačiau tai vienintelis dalykas, kuris nėra toks svarbus.