• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mafijos čiuptuvai apraizgė pasaulyje pripažintomis mados etiketėmis pažymėtų drabužių salonus.

REKLAMA
REKLAMA

Net praėjus trylikai metų nežinomybė ir keistas dabartinės italų teisėsaugos požiūris į tyrimą tebėra apipynę vieną garsiausių mados pasaulio žmogžudysčių.

REKLAMA

Prekės ženklo „Versace“ krikštatėvio, mados dizainerio Gianni Versace nužudymą bandoma tirti net buvusių Italijos mafijos „šeimų“ atstovų memuaruose.

Mafijos pinigų plovykla

Praėjus trylikai metų, kai 1997 metų liepos 15-ąją Majamyje (JAV) ant laiptų šalia prabangios rezidencijos buvo nušautas G. Versace, praėjusią savaitę tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbta versija, galinti paaiškinti tikrąsias mados kūrėjo mirties aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA

Kalabrijos regione, Italijoje, veikiančiai kriminalinei „šeimai“ – Ndranghetai priklausęs Giuseppe Di Bella savo autobiografijoje skelbia, kad G. Versace žudikų pėdsakai gali atvesti į minėtą grupuotę, kurią suerzino susikaupusios mados dizainerio skolos.

Atgailaujantis mafijos veikėjas savo knygoje teigia, neva vienas Ndraghetos klano bosų Paolo De Stefano per G. Versace mados namus plaudavo nelegaliai sukauptus kriminalinių gaujų pinigus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš įvairios nelegalios veiklos plaukė pinigų upės, – prisiminimų knygoje rašo G. Di Bella. – Pinigų buvo kalnai, ir juos reikėjo kur nors išplauti. Būtent tokiam tikslui buvo naudojami ne tik mafijos prižiūrimos pasilinksminimo įstaigos, nekilnojamojo turto objektai, bet ir švarus, aplinkiniams įtarimų nekeliantis mados verslas – toks kaip G. Versace imperija.“

REKLAMA

Ketino pavogti velionio pelenus

Garsaus modeliuotojo G. Versace laidotuvėse dalyvavo tokios garsenybės kaip tą pačią 1997-ųjų vasarą automobilio avarijoje Paryžiuje žuvusi princesė Diana, atlikėjas Eltonas Johnas, mėgstamiausia dizainerio manekenė Naomi Campbel.

Įdomu tai, kad į dizainerį mirtinus šūvius paleidęs Andrewsas Cunananas po 8 dienų mįslingomis aplinkybėmis pats nusižudė.

Savo prisiminimuose buvęs legendomis apipintos Italijos mafijos gaujos narys tvirtina, kad kriminalinio pasaulio veikėjai netrukus po dizainerio laidotuvių ketino pavogti ir jo pelenus iš kapinių netoli jo šeimos namų prie Komo ežero Italijoje.

REKLAMA

Tačiau šis planas, kuriam pavykus gangsteriai greičiausiai būtų šantažavę G. Versace šeimą, nebuvo įvykdytas.

Kovos pasieks teismą?

G. Di Bellos paskleistai versijai pritaria ir su Italijos kriminaliniu pasauliu kovojantys teisėsaugos pareigūnai.

Anot jų, stulbinamą G. Versace mirties versiją paviešinusio mafijos veikėjo parodymai teisėsaugai dažniausiai pasitvirtindavo.

Milijonus iš Versace vardu pavadintų drabužių, kosmetikos gaminių ir aksesuarų uždirbančios velionio dizainerio šeimos nariai minėtus gangsterio teiginius pavadino „kliedesiais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat jie neatmeta ketinimo G.Versace garbę ginti teisme.

Klesti kokybiškos kopijos

Jau kone dešimtmetį žiniasklaidoje skelbiama, kad italų mafijos gaujos ėmėsi masiškai siūti sukneles, švarkus, batus ir marškinius, visiškai nesiskiriančius nuo tų, kuriuos siūlo garsieji italų mados namai.

REKLAMA

Manoma, kad kokybiškomis klastotėmis prekiauja net pasaulyje pripažintos parduotuvės.

Gangsteriai kontroliuoja ištisus pramoninius centrus, užsiimančius tekstilės gamyba, avalynės siuvimu ir odos gaminių pramone.

Kartkartėmis tie patys talentai, kurie nelegaliai dirba pasaulyje pripažintiems mados namams, yra samdomi mafijos veikėjų.

REKLAMA

Mafijos klanų centruose padirbti ir garsiais firminiais ženklais „Valentino“, „Ferre“, „Versace“, „Cavalli“, „Armani“, „Dolce & Gabbana“ ar „Gucci“ pažymėti gaminiai nėra įprasta blogos kokybės prekė, nevykusi kopija, dažniausiai parduodama už tikrą.

Drabužių siuvimas beveik nesiskiria nuo originalių kolekcijų, be to, ir medžiagos yra vidutinės, perkamos tiesiai iš Kinijos.

„Ekonomika.lt“ kalbinti mados žinovai teigia turį duomenų, kad ne tik Lietuvoje, bet ir išsivysčiusiose užsienio šalyse veikiančiuose garsių dizainerių salonuose vis dažniau prekiaujama Kinijoje, Indijoje arba Turkijoje gangsterių prižiūrimuose centruose pagamintais produktais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik faktai:

G. Versace gimė 1946 m. gruodžio 2 d. Šiaurės Italijoje.

1964–1967 m. jis studijavo architektūrą, o būdamas 25-erių atvyko į Milaną. Čia pradėjo kurti drabužius teatro spektaklių herojams.

1978 m. G. Versace įkūrė savo mados namus.

1979 m. buvo pristatyta pirmoji drabužių kolekcija vyrams.

G. Versace vadinamas 20 a. mados novatoriumi. Jis pirmasis iš dizainerių drąsiai pradėjo naudoti metalą ir plastmasę, derindamas su oda ir tuo šokiruodamas pasaulį.

REKLAMA

Po tragiškos G.Versace mirties mados namai nusirito į finansinę krizę. Donatella Versace sunkiai išgyveno brolio žūtį.

D. Versace buvo net susirgusi stipria depresija, gydėsi nuo potraukio į narkotikus.

Prieš keletą metų mados namai „Versace“ išbrido iš ekonominės duobės.

Šiandien 50 proc. mados namų akcijų valdo Donatellos dukra Allegra, 20 proc. – Donatella, 30 proc. – brolis Santo Versace.

Tarp daugybės G. Versace nužudymo versijų sklando ir tokia, kad žudikas A. Cunananas buvo aistringai dizainerį mylėjęs homoseksualistas, jis ginklo griebėsi po įprasto poros kivirčo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų