Liepą teismuose įsigaliojusi nauja tvarka, kai daromi proceso garso įrašai, duoda apčiuopiamų rezultatų. Proceso įrašas yra geriausias įrodymas besiaiškinant, ar teisėjas nenusižengė savo profesinei drausmei bei etikai.
Pernai liepą įsigaliojo Teismų įstatymo pakeitimai, numatantys, jog teismų posėdžiai ne tik fiksuojami posėdžių sekretorių, bet ir įrašinėjami garso įranga. Tam buvo skirta daugiau nei 700 tūkst. litų.
„Iki tol neretai tyrimas pasibaigdavo tuo, kad nėra gauta duomenų apie teisėjo netinkamą elgesį procese. Nuo liepos 1–osios, kada daromi garso įrašai, tokie atvejai jau yra fiksuojami. Į tai turėtų atkreipti dėmesį teisėjai", – penktadienį per spaudos konferenciją sakė Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) pirmininkas, Aukščiausiojo Teismo teisėjas Algis Norkūnas.
Pasiteiravus, ar jau yra nustatyta kokių nors teisėjų elgesio nusižengimų pavyzdžių, kurie užfiksuoti garso įraše, TEDK vadovas sakė, jog tokių atvejų yra. Daugiausia tai susiję su netinkama posėdžio vedimo tvarka.
„Tai parodo, kad nuo pat pirmosios dienos asmenys žino galimybes ir pradeda naudotis", – kalbėjo A. Norkūnas.