Pasak Janinos Janušauskienės, vasara bus itin permaininga. Moters teigimu, dažniau sulauksime vėjuotų dienų.
„Vasara bus labai permaininga. Karštis, kuris bus, nebus toks kaip įprasta. Bus šaltas vėjas. Atrodys, kad be galo šilta, bet mes negalėsim ilgai maudytis, būti prie ežero. Šilumos mes pritrūksim“, – teigia gamtos ženklus stebinti dzūkė.
Tai, kad šią vasarą galime tikėtis daug vėjuotų dienų, moters teigimu, galima pastebėti pažvelgus į paukščius:
„Net paukščiai kažkodėl nenori skraidyti viršuje, jie skraido labai žemai. Vėjo turėtų būti daug. Ši vasara labai permaininga. Tas vėjas buvo ir bus visą vasarą, net rudenį. Ir šimtu procentų bus vėjuota žiema.“
Lietingų dienų turėtų būti mažiau
Gamtos ženklus suprantanti dzūkė atkreipia dėmesį, kad šiemet beržai išsprogo anksčiau nei alksniai. Todėl, pašnekovės teigimu, drėgmės jau turėtume sulaukti mažiau, o vasaros pabaigoje gali palepinti ir karštesnės dienos.
„Šią vasarą bus ir vėsūs orai, bet bus ir tų karštų dienų, ir sunku pasakyti, ko bus daugiau. Turėtų būti gale vasaros tų karštų dienų daugiau, nes labai sunkiai alksniai išsprogo.
Praeitą savaitgalį tie lapeliai vietomis buvo net tinkamai neišsprogę. Tai, jeigu alksnis išsprogsta pirmiau negu beržas, tada būna labai šlapia vasara.
Bet šiemet beržai anksti išsprogo ir gana greitai, palyginus su alksniu. Sprendžiant pagal medžius, tų sausesnių orų bus daugiau“, – gamtos siunčiamus ženklus įžvelgia pašnekovė.
Nustebino rytinis rūkas
Marcinkoniškė sako dar negalinti pajausti, kad vasara jau iš tiesų prasidėjo. Ją ypač stebina tai, kad šios vasaros rytais dažnai pasirodo rūkas.
„Dar neįkvepiau tos vasariškos dvasios, kaip aš sakau. Neprisimenu, kad gegužę ar birželį būtų rūkai. Jie dažnai prasideda anksčiausiai liepos pabaigoje, o dažniausiai rimtesni rūkai prasideda nuo Žolinės.
O šiemet mes visą vasarą turim rūkus rytais. Kai važiuoju rytais į darbą, matau kaip viskas skęsta rūke. Vos ne ruduo“, – sako J. Janušauskienė.
Daugiau apie vasaros orus atskleis Joninės
Marcinkoniškė sako šiemet pastebinti didelius orų pokyčius. Tai, kad vasara bus permaininga, jos teigimu, parodė ir Velykos bei Sekminės. Pasak gamtos ženklus suprantančios moters, daugiau apie vasaros orus bus galima spręsti po Joninių.
„Šiemet tokie pokyčiai net nemoku paaiškinti. Velykos parodė, kad ši vasara turėtų būti šalta ir tokia permaininga. Sekminių diena parodė, kad labai stipriai permaininga. Tačiau, kad būtų galima pasakyti, kaip stipriai ji bus permaininga, reiktų sulaukti pačių Joninių.
Joninės labai daug pasako: koks tas rytas, kokia naktis, reikės dar į tai atkreipti dėmesį. Tai, kad šaltų rytų dar bus ir naktų, tai iš tikrųjų. Tie rytai tikrai dar nebus tokie šilti kaip būdavo pernai ar užpernai“, – komentuoja dzūkė.
Moteris paaiškina, į kokius gamtos ženklus reikėtų atkreipti dėmesį per Jonines. Anot jos, svarbu pastebėti, ar Joninių rytą laikosi rasa.
„Svarbu, kiek laikosi rasa, ar ji yra ar nėra. Jei nėra rasos, tai turėtų greitai palyti. Jeigu Joninių rytą visiškai nebus rasos, turi greitai lyti.
Jeigu per Jonines lyja, vadinasi, vasara bus daug lietingesnė nei mes tikimės. O jeigu saulėta, dangus debesuota, vadinasi, bus permaininga, normali, lietuviška vasara“, – komentuoja J. Janušauskienė.
Kada sulauksime šilumos ir kada atostogauti?
Gamtos ženklus suprantanti dzūkė sako mananti, kad po Joninių mus jau turėtų aplankyti šiltesni orai.
„Apie liepos mėnesį, po Joninių turėtume pajusti tokį gaivesnę lietuviškos vasaros pradžią. Turėtų normaliau atšilti per Jonines. Prieš pat Jonines turėtų pasirodyti toks daugiau perkūnijos lietus, kas duos tokią energiją, vasaros griausmą.
Tas anksčiau būdavo per Sekmines. Sėkminės anksčiau būdavo vasaros simbolis, o dabar mes to simbolio kaip ir nesulaukėm, tos perkūnijos.
Pasiilgau tos lietuviškos perkūnijos su visais griausmais ir žaibais, šiltu lietučiu. Tokio mes dar tikrai neturėjom. Joninės turi mums tai atnešti“, – tikina pašnekovė.
Gamtą turėtų stebėti kiekvienas
Marcinkoniškė sako, kad toks gamtos ženklų stebėjimas tikrai nėra koks nors raganavimas ar kitokie burtai. Moteris mano, kad stebėti gamtą turėtų kiekvienas žmogus, o tuomet ir lengvai suprastume jos siunčiamus ženklus.
„Mano tėtis daugiau suprasdavo gamtą, bet aš nuo vaikystės gamtoje esu. Visą laiką stebėjau ir upę, ežerą, medžius. Kaip vanduo nusileidžia, pakyla, tai rodo orus pati gamta. Kiekvienas žmogus turi stebėti gamtos dėsnius, ją mylėti, nes tai yra įprasta.
Anksčiau niekas neturėdavo radijų, televizorių, mamos ir močiutės stebėjo gamtą ir žinojo, kokie bus orai. Labai paprasta tai suprasti, kai stebi“, – sako ji.