• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmojo Gruzijos prezidento Zviado Gamsachurdijos, kurio kapas surastas Grozne, palaikus numatyta perlaidoti Tbilisyje kovo 31-ąją, kai jam būtų sukakę 68-eri metai, sekmadienį pranešė Tbilisio vicemeras Mamuka Achvledianis.

REKLAMA
REKLAMA

Po specialios vyriausybės komisijos, sudarytos buvusio Gruzijos lyderio palaikų perlaidojimui organizuoti, posėdžio, jis nurodė, kad pastarosiomis dienomis Tbilisis svarstė šį klausimą su Čečėnijos atstovais.

REKLAMA

Manoma, kad pirmasis Gruzijos prezidentas bus iškilmingai perlaidotas šalies sostinėje pareiškiant valstybės pagarbą.

Z.Gamsachurdijos našlė - Manana Arčvadzė pranešė, kad artimiausiu laiku vyks į Grozną parsivežti į tėvynę jo palaikų. Ji padėkojo Rusijos valdžiai už pagalbą ieškant Z.Gamsachurdijos kapą, kuris buvo surastas Čečėnijos sostinės Kirovo parke.

REKLAMA
REKLAMA

Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad yra pasirengęs padėti pargabenti karstą su Z.Gamsacurdijos palaikais į tėvynę.

Tuo tarpu Čečėnijos prokuroras Valerijus Kuznecovas nurodė ištirti palaikų suradimo faktą. "Jeigu bus rasta smurtinės mirties požymių, bus iškelta baudžiamoji byla", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau M.Gamsachurdijos našlė kreipėsi į Gruzijos generalinį prokurorą, reikalaudama iškelti baudžiamąją bylą ir ištirti jo žūties aplinkybes. Buvusio prezidento vyresnysis sūnus Konstantinas pareiškė, kad jis "mirė ne savo mirtimi, o buvo nužudytas, ir žudiko reikia ieškoti Gruzijoje".

REKLAMA

Z.Gamsachurdija buvo Gruzijos prezidentas 1991 metais- 1992 metų pradžioje. 1992 metų sausio 6 dieną per pilietinį susipriešinimą Gruzijoje jis paliko šalį ir pusantrų metų gyveno Čečėnijoje. 1993 metų rugsėjį jis grįžo į Gruziją ir mėgino jėga atkurti valdžią, bet jam tai nepavyko. 1993 metų gruodžio 31 dieną jis mirė Vakarų Gruzijoje.

REKLAMA

Čečėnijoje tada buvusios našlės prašymu Z.Gamsachurdijos kūnas 1994 metų vasarį buvo palaidotas Grozne. Manoma, kad vėliau dėl kovos veiksmų Grozne jo palaikai buvo pervežti į kitą vietą, o vėliau sugrąžinti į Čečėnijos sostinę.

Ankstesnė Gruzijos valdžia, vadovaujama Eduardo Ševardnadzės, kaltino Z.Gamsachurdiją sukursčius pilietinį karą, kūrus neteisėtas ginkluotas grupuotes ir išdavus tėvynę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų