• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslo metus kai kurie studentai gali pradėti su universitetais pasirašę jų teises bei įstatymus pažeidžiančias sutartis - stojant į aukštąsias mokyklas pasirašomų sutarčių trūkumai kol kas tebenagrinėjami Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM).

REKLAMA
REKLAMA

ŠMM atstovė Elona Bagdonavičienė šią savaitę BNS sakė, kad dar liepą Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atsiųstos pastabos, kuriose kritikuojamos universitetų studentams pateikiamos pasirašyti sutartys, nagrinėjamos ministerijos specialistų ir kitą savaitę planuojama pateikti atsakymą, ką turėtų daryti teises pažeidžiančias sutartis pasirašę studentai.

REKLAMA

„Studentai pasirašė, kad jie neturi teisės pereiti iš mokamos vietos į nemokamą, kad jei turės mažesnį nei 8 balų vidurkį, mokės už mokslą - tokius ir panašius dalykus kai kurie universitetai įtraukė, nors įtraukti neturėjo teisės. Įstatymų pataisos vėl gali labai stipriai keistis nuo rugsėjo ir ministerijos rekomenduojamame sutartiniame šablone tokių nuostatų taip pat nėra“, - BNS aiškino LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, kai kurie universitetai taip pat yra įtraukę nuostatą, kad jie turi teisę Senato sprendimu keisti mokestį už studijas arba studijavimo sąlygas ir tai taip pat gali būti vertinama kaip savivalė.

ŠMM standartines valstybinių aukštųjų mokyklų studijų sutarčių sąlygas ir studijų rezultatų vertinimo sistemą šiemet patvirtino tik liepos pabaigoje, likus dienai iki studentų ir universitetų sutarčių pasirašymo, tačiau, studentų atstovės vertinimu, ministerijos patvirtintas šablonas nelabai pasikeitęs nuo pernykščio ir tik ministerijos vėlavimu teisintis universitetai neturėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad pažeidimai atsirado tik dėl to, kad ministerija užsivėlino. Aukštosios mokyklos juk nėra užsidariusios nuo visuomenės, kad nežinotų, jog jos turi rengti tokias sutartis, kurios atitiktų studentų teisių. Turint omeny, kad šitas šablonas yra rekomendacinio pobūdžio, sutartys labai daug priklauso nuo mokyklos geranoriškumo“, - sakė I.Vareikytė.

REKLAMA

„Mes ministeriją labai skubiname, kad mums atsakytų kuo greičiau, nes kol neturėsime išaiškino, nežinome, ką studentams toliau daryti - iš esmės parašas ant sutarties reiškia, kad tu sutinki su tomis sąlygomis, bet iš kitos pusės, studentai neturėjo kito pasirinkimo, nes jei nepasirašai sutarties, tu neįstoji“, - aiškino ji.

Sutartyje, kurią sudaro studentas ir valstybinė aukštoji mokykla, yra aptariamos įmokų už studijas mokėjimo sąlygos, studijų tvarka bei studento ir aukštosios mokyklos tarpusavio įsipareigojimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų