• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Seime posėdžiauti nesėkmingai rinkosi Laikinoji komisija, kuri tiria galimai neteisėtą politikų poveikį teisėsaugai. Susirinko tik šeši komisijos nariai, kai kvorumui reikėjo septynių. Komisijos vadovas Julius Sabatauskas ir jos nariai kaltina vieni kitus.

REKLAMA
REKLAMA

Informuota formaliai

Pirmadienio komisijos posėdžio organizavimas papiktino kai kuriuos jos narius.

Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos atstovas komisijoje Remigijus Žemaitaitis portalui „Balsas.lt" pirmadienį sakė negalėsiąs dalyvauti posėdyje, nes buvo apie jį informuotas tik praėjusį penktadienį 14 val. 42 min., kai komisijos pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas atsiuntė trumpąją žinutę telefonu. „Tokiu laikotarpiu, per tokį trumpą laiką nebebuvo įmanoma visko susiderinti net ir teoriškai. Nebuvo informuota nei apie darbotvarkę, nei apie klausimus, kurie buvo svarstomi. Man sunku pasakyti, kaip viskas buvo kitiems komisijos nariams, nes su jais net ir nepakalbėjau, bet įtariu, kad irgi buvo informuota tik trumpąja žinute", – piktinosi R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Seimo narys, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Kęstutis Masiulis portalui taip pat sakė neatmetąs galimybės, jog pakenkė prasta organizacija. „Kadangi aš, kartu su kolega Jurgiu Razma, buvome iniciatoriai, tai pažiūrėjau gana pareigingai. Šiaip sakiau komisijos vadovams, kad galima buvo ir perskambinti komisijos nariams ir perklausti - ar galės dalyvauti", – apmaudavo K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų ir Centro Sąjungos atstovas Artūras Melianas portalui sakė esąs išvykęs ir detalių nežinąs, bet trumpąją žinutę patvirtino gavęs.

„Nori mušti – lazdą rasi“, - Julius Sabatauskas

Komisijos pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas portalui „Balsas.lt“ sakė nematąs savo kaltės. „Jei nori muši – lazdą rasi. Kaip ir galimybę pateisinti savo paties neatsakingą elgesį. SMS žinute informuojama buvo todėl, kad ši kontaktinio ryšio priemonė visada yra su savimi, o kartu dar yra informuojama elektroniniu paštu“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Sabatausko, komisija buvo sutarusi liepą nesirinkti, bet rugpjūtį posėdžiauti kartą į savaitę. „Prieš pusantros savaitės gavome to paties K. Masiulio kategorišką raštą, kad komisija turi nedelsiant susirinkti dėl kolegos Šedžiaus komentarų, nors birželio pradžioje dėl to paties jau gavome TS-LKD frakcijos seniūno J. Razmos raštą, kurio svarstymą atidėjome“, - dėstė J. Sabatauskas ir pridūrė: „Padarykime eksperimentą. Dabar nutarėme , kad rinksimės kitą pirmadienį, informacija bus žinoma savaitę laiko, bet kertu lažybų, kad susirinks ne daugiau, nei reikalinga minimaliam kvorumui, o gal ir to nepavyks“, – sau pačiam nesėkmę prognozavo komisijos pirmininkas.

REKLAMA

Andriaus Šedžiaus žygiai

Komisijos taikiniu turėjo būti parlamentaras Andrius Šedžius, kuris Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus tyrimą jo šeimos narių atžvilgiu, paskelbė ketinantis registruoti pataisą ir taip siekti, kad STT būtų naikinama. Jis kategoriškai neigia taip ketinęs daryti spaudimą minėtai tarnybai. Paneigimais patikėjo ne visi – Laikinojo komisija kažkada vis tiek svarstys Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos kreipimąsi dėl A. Šedžiaus elgesio.

REKLAMA

A. Šedžius turi pakankamai priešų ir savo socialdemokratų partijoje. Kai ten imta svarstyti galimybę pašalinti jį iš partijos, politikas net buvo pareiškęs atkursiąs Lietuvos demokratinę darbo partiją (taip vadinosi persikrikštijusi Lietuvos komunistų partija, kol susijungė su Lietuvos socialdemokratų partija).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

.........

Komisijai, kuri buvo sudaryta gegužės 13 dieną, pavesta ištirti ar yra požymių, kad politinės ir interesų grupuotės galėjo daryti neteisėtą poveikį teisėsaugos institucijoms dėl atliekamų tyrimų, kad teisėsaugos institucijoms sąmoningai trukdoma atlikti nusikalstamų veikų tyrimus. Tyrimo laikotarpiu nustatyti 2005-2010 metai. Atitinkami paklausimai jau išsiuntinėti teismams, teisėjų atrankos, vertinimo, drausmės ir etikos komisijoms, kitoms teisėsaugos institucijoms. Tyrimą komisija, kurioje dirba visų frakcijų atstovai, turi atlikti iki spalio 1 dienos. Šiandien turėjo vykti penktas komisijos posėdis.

REKLAMA

Sudarant komisiją, kalbėta apie atvejį, kai Ministro pirmininko tarnyba domėjosi dviejų bendrovių „Agrowill Group“ ir „Gustonys“ turtiniu ginču, ir esą akivaizdžiai palaikė vieną pusę. Taip pat siūlyta domėtis premjero patarėjo Virgio Valentinavičiaus išsirūpintu prokuroro leidimu ir susipažinimu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos byla, kurioje figūruoja žemės ūkio ministras, konservatorius Kazys Starkevičius.

Tuomet  prisimintas ir buvusio generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio pareiškimas, kad ne kartą buvo juntamas politikų spaudimas teisėsaugai. Dabar neatmetama, jog į komisijos akiratį pateks ir septynių parlamentarų demaršas prieš teisėjus, kuomet Petras Gražulis, Kazimieras Uoka, Egidijus Klumbys, Remigijus Ačas, Almantas Petkus, Jonas Ramonas ir Gintaras Songaila skundėsi Teisėjų etikos ir drausmės komisijai, kad teisėjai Ričardas Piličiauskas, Skirgailė Žalimienė bei Irmantas Jarukaitis buvo šališki ir pataikavo tretiesiems asmenims, kai atšaukė draudimą gėjų bei jų pasekėjų eitynėms Vilniuje. Pažeidimų minėtų teisėjų veiksmuose Teisėjų etikos ir drausmės komisija neįžvelgė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų