Visgi, gyventojams ekonominė nauda neverta neigiamo poveikio jų gyvenimui. Privatūs savininkai supirkinėja butus, kad galėtų juos išnuomoti turistams, todėl vietiniams gyventojams labai sunku susirasti būstą. Paklausa, žinoma, didina turimo būsto kainas.
Ar uždraudus „Airbnb“ gali padaugėti nelegalios nuomos atvejų?
Neseniai vykusių protestų prieš perteklinį turizmą mieste poveikis ir miesto mero pareiškimas, kad iki 2028 m. jis panaikins 10 tūkst. turistinių butų mieste, nebuvo palankiai priimti turizmo sektoriuje.
„Nuomos kainos per pastaruosius 10 metų labai išaugo, ir manau, kad administracija bando užglaistyti trūkumus, panaudodama esamus butus kitoms reikmėms. Tačiau tai nei išspręs problemą, nei padės ją išspręsti“, – sako Bonaventura Durall, atostogų apartamentus mieste nuomojančios bendrovės „Durlet Apartments“ generalinis direktorius.
Barselonos turistinių apartamentų asociacijos (APARTUR) duomenimis, turistiniai apartamentai sudaro tik 0,77 proc. visų miesto būstų.
Jie įspėja, kad apribojus licencijas gali padaugėti nelegalių butų ir išnykti 40 proc. miesto turizmo.
„Žinoma, tai turėtų įtakos. Bet manau, kad tai paveiktų ne tik apgyvendinimo industriją, tai atsilieptų visoms paslaugoms. Dabar, vasarą, visi žino, kad Barselonoje vietinė klientūra dingsta dėl karščio ir žmonių išvykimo iš miesto. Turistai iš esmės sudaro 50 proc. mūsų klientų“, – „Euronews“ pasakoja restorano vadovas Marcas.
Mieste su šeima viešintis Pablo iš Belgijos pritaria Marcui: „Suprantu, kad žmonės šiek tiek pavargo nuo turizmo, tačiau jis taip pat palaiko miesto gyvybę. Taigi, jiems reikia turizmo. Manau, kad jei jis nutrūks, prekybininkams bus dar sunkiau. Ir manau, kad taip, būtent taip jie praras gana daug“.
Barselonoje kalbinti turistai teigė, kad mieste jaučiasi laukiami.
Masinė demonstracija Maljorkoje
Maljorkoje tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijoje prieš, jų teigimu, neigiamą perteklinio turizmo poveikį.
Žygio organizatoriai teigia, kad dėl nekontroliuojamo turistų skaičiaus mažėja darbo užmokestis, prastėja gyvenimo kokybė, kyla triukšmas ir didėja būsto nuomos ir pirkimo kainos.
Demonstrantai žygiavo su šūkiu „Pakeiskime kursą – apribokime turizmą“, prie akcijos prisijungė 110 kitų pilietinių organizacijų.
Šių metų pradžioje Malagos gyventojai savo nepasitenkinimą išreiškė Ispanijos miesto centrą apklijuodami lipdukais, kuriuose lankytojai rašė, ką apie juos mano gyventojai. Panaši drastiška padėtis susiklostė ir Kanarų salose.
Perteklinio turizmo problema
Pernelyg didelis turizmas būdingas ne tik Balearų saloms. Daugelis Europos šalių, įskaitant Veneciją, kuri taip pat uždraudė kruiziniams laivams įplaukti į savo nykstančią kanalų sistemą, įvedė turistų mokesčius.
Amsterdame valdžios institucijos ir vietos gyventojai informacinėmis kampanijomis ir pokyčiais Raudonųjų žibintų kvartale bando paskatinti neblaivius turistus, daugiausia britus, nesilankyti čia.
Nors problema atrodo pasaulinė, Ispanija šioje srityje stipriai pirmauja.