„Pagal hidrometeorologinius duomenis, šiomis dienomis, kai buvo užregistruotas gaisras miškuose šalia Černobylio, vėjo greitis tuose kraštuose buvo labai mažas, todėl net ir esant palankiai vėjo krypčiai, dūmai Lietuvos pasiekti negalėjo“, – rašoma centro pranešime.
Pasak radiacinės saugos specialistų, net jei gaisro dūmai pasiektų Lietuvos teritoriją, pavojaus žmonių sveikatai nebūtų. Taip pat pabrėžiama, kad nereikia taikyti jodo profilaktikos, nes dūmų sudėtyje negali būti radioaktyvaus jodo, gali būti tik radioaktyvaus cezio pėdsakų.
Remiantis 2002 metais vykusių gaisrų Briansko srityje patirtimi, radionuklidų lygiai dūmuose, pasiekusiuose kaimyninių šalių teritorijas, buvo labai žemi ir neturėjo įtakos gyventojų sveikatai.
Lietuvoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdoma Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema. Pastebėjus padidėjusią gama dozės galią ar oro taršą radioaktyviuoju ceziu, gyventojams apie tai bus nedelsiant pranešama per visuomenės informavimo priemones.
Trečiadienį pranešta, kad Ukrainos ugniagesiai suvaldė miškų gaisrą, įsiplieskusį netoli 1986 metais didžiausios pasaulyje branduolinės katastrofos nuniokotos Černobylio atominės elektrinės.
Gaisras kilo antradienio popietę už maždaug 20 kilometrų nuo jėgainės, bet pareigūnai nurodė, kad jis nekelia pavojaus kompleksui ir spinduliuotės lygis apsauginėje zonoje nepakito.
Liepsnas malšinti buvo pasiųsti daugiau negu 300 ugniagesių ir daug mašinų. Vanduo taip pat buvo liejamas iš lėktuvų ir sraigtasparnių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.