Už darbą rugsėjo mėnesį mokytojai turi gauti dar nesumažintą algą, akcentuoja švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
"Sprendimas yra priimtas, kad atlyginimai mažėja nuo rugsėjo 1 dienos, tačiau Darbo kodeksas reikalauja apie algų mažėjimą įspėti prieš mėnesį. Taigi informavome visas savivaldybes švietimo skyrius ir įstaigas, kad jei dėl bazinės mėnesinės algos mažėjimo jiems neužtenka lėšų (išmokėti mokytojams už rugsėjį nesumažintas algas - ELTA), trūkstamų lėšų klausimą esame pasiruošę kartu spręsti. Vyriausybė ras tam deramą sprendimą", - sakė G. Steponavičius.
Ministras teigė, jog tokį atlyginimą, kokį mokytojai gaus nuo spalio, jie turėtų gauti ir kitąmet, nebent pasikeis jų darbo krūviai.
Dėl atlyginimų mažėjimo Švietimo darbuotojų profesinių sąjungų centras grasina piketais spalį. Pasak mokytojų atstovų, atlyginimai mažės ne 8 proc., kaip žada Vyriausybė, o daugiau, kai kur net iki 20 proc.
"Suprantu mokytojų atstovų nuogąstavimus dėl mažinimų. Juolab kad tiek daug pastaraisiais metais, ypač pernai, buvo pasiekta išsikovojant tokias finansavimo pozicijas. Pedagogams per pusantrų metų atlyginimai didėjo daugiau nei 50 proc. Tai yra didelis šuolis", - sakė G. Steponavičius.
Tačiau ministras pažymėjo, kad darbo užmokesčio fondo mažėjimas 8 proc. paliečia ne tik mokytojus, bet visą viešąjį sektorių. Jo neišvengs net ir socialiai jautriausios sferos.
"Šie pokyčiai susiję su atlyginimų mažėjimu yra daromi kalbantis ir tariantis su profesinėmis sąjungomis ir kitomis mokytojų grupėmis. Atsižvelgėme į profesinių sąjungų prašymą nemažinti tarifinių koeficientų, jis gali būti tik didesnis, bet apatinė riba lieka kaip ir anksčiau. Tačiau šalia to yra realybė, kuri kartais yra pamirštama, kad mažėja vaikų skaičius, dėl to yra mažesnis klasių komplektų skaičius", - aiškino G. Steponavičius.
Pasak švietimo ir mokslo ministro, kiek realiai pasikeis atlyginimas, labai priklausys nuo konkretaus mokytojo darbo krūvio, kai kam atlyginimas gali net ir padidėti.