Anot jo, Rusija teigia esanti draugiška, demokratiška Europos valstybė, bet jos įtempti santykiai su kaimynais, kaip antai Latvija, Estija, Lenkija ir ypač Gruzija, jos šlubuojantis žmogaus teisių ir pilietinių laisvių įgyvendinimas "kelia daug neatsakytų ir sunerimti verčiančių klausimų".
Kalbėdamas apie ES kaimynystės politiką Rytų Europos atžvilgiu, G.Kirkilas teigė, jog ji turi tvirtai remtis "integracijos" samprata, kuri būtų "pakankamas pagrindas tarpusavio bendradarbiavimui vystyti ir stabilumo zonai pagal ES rytinę sieną plėsti".
"ES narystė nėra klausimas, į kurį ES turėtų iškart ir bet kokia kaina atsakyti. Narystė yra ilgalaikis procesas. Auganti ES partnerystė su europiniais kaimynais ilgainiui sustiprins Europos stabilumą ir saugumą, o Lietuva mielai prisidės prie šio dialogo", - sakė premjeras.
Kaip vieną regioninio bendradarbiavimo iniciatyvų jis minėjo Baltijos-Pietų Kaukazo valstybių, arba vadinamąjį 3+3 bendradarbiavimą vyriausybiniu, parlamentiniu, universitetiniu ar nevyriausybinių organizacijų lygiais, kuris padėtų įgyvendinti regionines reformas, patenkinti transatlantinius siekius ir plėtoti stabilumą.
Oficialaus vizito Gruzijoje metu G.Kirkilas su šalies vadovais aptaria dvišalio bendradarabiavimo ir euroatlantinės integracijos reikalus.
NATO ir ES nare Lietuva tapo 2004 metais, Gruzija deda pastangas suartėti su šiomis organizacijomis.
REKLAMA