Lenkija gaus pageidaujamą trečdalį elektros energijos iš Lietuvos naujos atominės elektrinės (AE). Tai Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.
"Lenkija gaus norimą elektros kiekį, bet tik tada, kai bus pastatytas elektros tiltas", - žurnalistams sakė Premjeras. Anot jo, Lenkijai iš naujos AE bus skirta 1000 megavatų (MW), Lietuvai - taip pat 1000, o Latvijai ir Estijai - po 500 MW.
Pagal atliktą naujos AE poveikio aplinkai vertinimą, atominė elektrinė Lietuvoje yra galima ir leistina, o maksimali jos galia gali siekti iki 3400 MW, jei bus naudojamas kombinuotas jėgainės aušinimo būdas. Pasirenkant tiesioginį aušinimo būdą ir išleidžiant vandenį į Drūkšių ežerą, jėgainės galingumas turėtų siekti 3200 MW.
Pagal poveikio aplinkai vertinimą, naujos jėgainės prijungimas prie tinklo numatytas naudojant esamas tinklo struktūras, todėl numatomos statyti atominės elektrinės Rusijos Kaliningrado srityje poveikis ataskaitoje nevertintas, taip pat ir kiti galimi energetinės sistemos pokyčiai.
Anot G. Kirkilo, naujos atominės elektrinės statyba Kaliningrade - "kol kas tik planai", o tokių planų, susijusių su Kaliningrado sritimi, buvo labai daug. Anksčiau Premjeras yra teigęs, kad minėta statyba - Rusijos propagandinė akcija, dabar jis švelnina poziciją ir teigia, kad planais galima bus tikėti, kai jie bus pradėti vykdyti.
"Paveikti mūsų planų (naujos atominės elektrinės statybos - ELTA) niekaip negali. Mes einame pagal grafiką, galbūt per daug laiko sugaišome diskusijoms", - sakė Vyriausybės vadovas apie galimą Kaliningrado atominės elektrinės įtaką Lietuvos planams. Jis patikino, kad Lietuva tikrai turės elektros rinką ir kam parduoti pagamintą elektros energiją, nes vien keturiems naujosios AE partneriams reikia 3000 MW, tačiau svarbiausias dalykas įeinant į ES rinką - jungtys. Premjeras dar kartą pakartojo, kad Lietuva dėl jungties su Švedija turi didesnį įdirbį nei Latvija.