• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime nepritarta interpeliacijai Gediminui Kirkilui. Parlamentarai pripažino patenkinamais ministro pirmininko atsakymus į interpeliacijos klausimus ir nusprendė dėl nepasitikėjimo slaptai nebalsuoti. Atsakymams pritarė 68 parlamentarai, 65 - ne. Opozicija liko nepatenkinta balsavimo procedūromis ir žada inicijuoti nepasitikėjimą visa Vyriausybe.

REKLAMA
REKLAMA



Video reportažas apie Seime nepritartą interpeliaciją G. Kirkilui straipsnio pabaigoje.

Šiandien Seimo posėdžių salėje sprendžiant premjero likimą, jis neigė parlamentarų kaltinimus ir tvirtino visada gynęs piliečių, o ne privataus kapitalo interesus.

REKLAMA

Tačiau parlamentarai abejojo premjero nuoširdumu. „Darbo partijos“ frakcijos vadovės V. Baltraitienės teigimu, jos vadovaujam frakcija balsuos prie G. Kirkilą.

G. Kirkilas piktinosi teiginiais, kad vyriausybė vengia aiškios diskusijos dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE). Pasak jo, reikalavimai pasakyti tikslią energijos, kuri bus pagaminama būsimojoje elektrinėje, kainą negalima – tai tas pats, kas burti iš kavos tirščių. Tačiau, pasak ES ekspertų, branduolinė energija išlieka pigiausia jos rūšimi.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras teigė, jog būtent jo Vyriausybei pagaliau pavyko po dešimtmetį trukusių derybų pasiekti susitarimą dėl elektros tiltų su Lenkija. Be to, jis teigė, jog nuolat buvo rūpinamasi Lietuvos energetinio saugumo interesais, daug diskutuojama tiek su ES, tiek Lietuvos specialistais.

Premjeras atmetė kaltinimus, kad sudarant Vyriausybę dalyvavo “Dujotekanos” atstovas Stonys. “Šią Vyriausybę suformavo prezidentas ir jūs – Seimas”, - iš tribūnos teigė premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kaltinimai, jog jis priešinęsis dujų kainų reguliavimui, gindamas „Dujotekanos“ interesus – nesąmonė. Jis teigė gynęs vartotojus, be to, pasak G. Kirkilo, kainų reguliavimas jų nesumažino.

Premjeras atmetė ir kaltinimus nesugebėjimu suvaldyti infliaciją. Jis teigė, jog su šia problema susiduria daugelis ES valstybių, o Lietuvos rodikliai geresni nei kaimynių Latvijos ar Estijos. Pasak G. Kirkilo, Vyriausybė padarė viską ką galėjo ir dirbo sėkmingai, mažindama skurdą, nedarbą bei socialinę atskirtį. Jis džiaugėsi, jog beveik baigta Žemės reforma, sugrąžinta beveik 97 proc. pageidautos teritorijos, atnaujinta nacionalinė kovos su korupcija programa, sėkmingai kovojama su narkotikų plitimu.

REKLAMA

Jis taip pat atmetė kaltinimus dėl „Alitos“ privatizavimo. Pasak premjero, šią bylą tiria kompetentingos institucijos, o privatizavimo įstatymo pataisos, kurias paruošė Vyriausybė, remdamasi nemalonia „Alitos“ patirtimi, nepatvirtintos Seimo.

Pasak G. Kirkilo, Vyriausybė daugiau nei 20 mėn. dirbo nuoširdžiai ir padarė ką galėjo.

REKLAMA

Paklaustas, ar neketina atstatydinti A. Janušką, premjeras teigė ilgai su juo dirbęs ir pažįstantis šį pareigūną labiau, negu kad jį veikia įvairios pažymos. „Kiekvienas turi teisę rinktis patarėjus. Aš juo visiškai pasitikiu“, - sakė G. Kirkilas.

Balsavimo metu ir jam pasibaigus salėje kilo opozicijos protestai. Posėdžio pirmininką liberalcentristą Algį Čapliką Seimo nariai kaltino manipuliacijomis, o Liberalų sąjūdžio atstovas netiesiogiai suabejojo ar pirmininkaujantysis blaivus, teigdamas, jog vairuoti pastarasis nebegalėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius portalui "Balsas.lt" patvirtino, kad dabar konservatoriai nedelsdami inicijuos nepasitikėjimą visu ministrų kabinetu. Tokiu atveju iškart numatyta slapto balsavimo procedūra, kurios šiandien pavyko išvengti.

Andriaus Kubiliaus interpeliacijos svarstymas atidėtas

Tuo tarpu šiandien numatytas balsavimas dėl A. Kubiliaus atstatydinimo iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų netikėtai iš darbotvarkės buvo išimtas.

REKLAMA

Valdančiosioms partijoms priklausantys parlamentarai parengė interpeliaciją A. Kubiliui dėl pastarojo neva piktybiškų veiksmų sausio pabaigoje pirmininkaujant Seimo posėdžiui, kuriame Vyriausybė siūlė ypatinga skuba priimti Atominės elektrinės įstatymo  pataisas. Pats konservatorių lyderis vadina šią akciją valdančiųjų kerštu.

REKLAMA

A.Kubilius šiandien ironiškai reagavo į savo klausimo svarstymo atidėjimą. “Įdomu, kas labiausiai bijo interpeliacijos Andriui Kubiliui?” – “Balsas.lt” sakė konservatorius.

Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas ketvirtadienį ryte portalui “Balsas.lt” oficialiai patvirtino, jog vietoj A. Kubiliaus pavaduotoju norės matyti socialliberalą Antaną Valionį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmu klausimu ketvirtadienio darbotvarkėje numatyta interpeliacija G. Kirkilui.

Interpeliacija premjerui su 58 parlamentarų parašais buvo įteikta Seimo pirmininkui. Be to, Tvarkos ir teisingumo, Tėvynės sąjungos, Darbo partijos bei Liberalų sąjūdžio frakcijos premjerui pateikė 19 klausimų, kurių daugumą sudaro klausimai apie energetiką. Taip pat buvo klausiama apie jo tapimo premjeru aplinkybes, infliaciją ir socialinę atskirtį.

REKLAMA

Seimą vakar pasiekę G. Kirkilo atsakymai netenkino interpeliacijos iniciatorių – konservatorių bei partijos Tvarka ir teisingumas. V. Mazuronis vadino atsakymus „tipiškai kirkiliškais”, pilnais prieštaravimų.

Premjeras negalėjo tikėtis ir vieningos Pilietinės demokratijos frakcijos narių paramos. Pasak jos nario Algimanto Matulevičiaus, joje likę šeši žmonės niekur neišsivaikščiojo, tačiau nebėra kviečiami į koalicijos pasitarimus. Jis paneigė galimą savo tapimą Seimo vicepirmininku, o kartu pabrėžė, jog  Seimo nario  Vladimiro Orechovo perėjimas į socdemus buvo iš anksto „valstybininkų” suplanuota akcija, siekiant sugriauti frakciją ir perimti jo vadovaujamo komiteto kontrolę. „Jį atšaukė „Dujotekana.” ir padarė tai reikiamu metu. Kodėl neperėjo tada, kai įkliuvo vairuodamas girtas? Gal socialdemokratai norėtų pasiimti sau ir šį šleifą?”- piktokai svarstė A. Matulevičius.

REKLAMA

Ketvirtadienio rytą „Žinių radijo“ eteryje G. Kirkilas sakė, jog nusprendė nesitraukti pats, kadangi jaučia atsakomybę už Lietuvos reikalus. „Jei žaisime politinius žaidimus, sukelsime krizę“, - tvirtino Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat sukritikavo opoziciją, „nesugebančią sudaryti Vyriausybės ir keliančią interpeliacijas ministrams“. „Kokia yra alternatyva? Kokią alternatyvą mato opozicinės partijos, rengiančios interpeliacijas ir užsiimančios propaganda, šmeižtu?“, - klausė G. Kirkilas, opozicijos veiksmus pavadinęs destrukcija.

REKLAMA
REKLAMA

„Demokratijoje gali būti visaip. Mano reikalas yra atsakyti į klausimus. Daugelis reikalų kaip tik pasistūmėjo į priekį. Tikiu, jog pastatysim naują atominę elektrinę, užtikrinsim energetinį ir ekonominį vystymąsi“, - apie artėjančią interpeliaciją sakė premjeras.

Interpeliacija jau inicijuota penkiems keturioliktosios Vyriausybės nariams: buvęs aplinkos ministras Arūnas Kundrotas bei švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė po du kartus, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, žemės ūkio ministrė Kazimiera Danutė Prunskienė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sėkmingai ją įveikė. Atstatydinti ministrams trūkdavo kelių balsų. Jei interpeliacija pavyktų šį kartą, trauktis turėtų ir visas ministrų kabinetas.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų