• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas tvirtina, kad Europos Komisijos sutikimas pradėti konsultacijas su Lietuva dėl galimo Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko veiklos pratęsimo ar kompensacijų suteikimo už jo uždarymą yra pirmasis svarbus žingsnis.

REKLAMA
REKLAMA

"Nauja yra tai, kad šiuo metu Europos Komisija, bent jau direktorato lygyje sutinka pradėti konsultacijas su mūsų paskirta komisija, kuriai vadovauja ponas Abišala. Tai yra pirmas žingsnis, nes ligi tol dėl įvairių priežasčių tokių kalbų nebuvo. Dabar mes turime tam tikrų vilčių, kad bus galima surasti sprendimą. Iki kokio laiko, šiandien dar nežinau - bet kokiu atveju bet koks stabdymo modifikavimas, pratęsiant šiek tiek antrąjį bloką, mums yra naudingas", - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Anot jo, A.Abišalos vadovaujama vyriausybinė komisija pirmiausia turi pateikti visą pasekmių studiją , kurią atliko Energetikos ir Ekonomikos institutai, ji taip pat ruošia veiksmų planą, kuris artimiausiu metu bus pristatytas Vyriausybės posėdyje, taip pat skaičiavimus, kokia padėtis būtų dėl klimato kaitos, jei Lietuva naudotų daugiau dujų, mazuto.

REKLAMA
REKLAMA

"Visi šitie argumentai bus komisijai (EK - BNS) pateikti ir Komisija jau dabar yra įsipareigojusi, kad ji yra atsakinga už šalių narių energetinį saugumą - priimti sprendimą, kokiu būdu galima Lietuvai ir kitoms šalims padėti", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, aktyviai konsultuojamasi ir dėl galimų Ignalinos AE uždarymo pasekmių kompensavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Šiandien dar negaliu pasakyti, koks tai bus kompensavimas - ar mes sugebėsime įtikinti, jog yra prasmė dėl ypatingų aplinkybių dar šiek tiek modifikuoti Ignalinos antrojo bloko uždarymą, nes čia yra ir klimato kaitos problemos ir kai kurios kitos", - sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Jis kartu ramino šalies gamybininkus, kurie ketina iškelti savo verslą iš Lietuvos, kad jie ramiai dirbtų, nes energetikos žaliavų brangimas ar jų stygius yra bendra regiono problema.

"Aš nematau galimybių kažkur bėgti ir slėptis ir panikos šiuo atveju nereikia. Lietuva turi planą, perspektyvą - arba tas laikotarpis, kol pastatysime naują elektrinę, bus kompensuojamas vienaip ar kitaip, arba bus kiti sprendimai priimti, arba nauja atominė elektrinė mums kaip tik užtikrins pigesnę elektrą visame regione. Taip pat ir elektros tiltai su Lenkija ir Švedija. Manau, kad apsirūpinimo elektra požiūriu Lietuva bus palankiausia valstybė gamybai", - tikino premjeras.

REKLAMA

Būsimas elektros kainų šuolis į neviltį varo Lietuvos verslininkus - kai kurios bendrovės svarsto galimybę verslą perkelti į užsienį, nes šoktelėjus elektros kainai gamyba Lietuvoje esą nebeapsimokės.

Lietuva ES stojimo sutartyje yra įsipareigojusi Ignalinos AE visiškai uždaryti 2009-ųjų pabaigoje. Tačiau Lietuvos Vyriausybė perspėja, kad šalis nuo 2010 metų gali tapti visiškai priklausoma nuo Rusijos energetikos žaliavų arba pristigti elektros ar dujų. Pabrėžiama, kad tai yra ne vien Lietuvos, o viso regiono problema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų