Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „Druskininkų Hermio“ taurės turnyre sužaistos aštuntfinalio rungtynės. Į ketvirtfinalį netikėtai nepateko vieni favoritų Panevėžio „Ekranas“ ir Marijampolės „Sūduva“, o dviejų šalies čempionato lyderių dvikovą Klaipėdoje laimėjo „Žalgiris“, praneša LFF.

Neįtikėtinai susiklostė rungtynės Vilniuje, kur nervingoje dvikovoje MRU atkovojo trijų įvarčių deficitą prieš „Poloniją“ ir šventė pergalę pratęsime.

Staigmenos Trakuose ir Šiauliuose

„Ekranas“ antrus metus iš eilės pasirodymą taurės varžybose baigė dvikova su „Šiauliais“. Pernai Panevėžio ekipa abu kartus pralaimėjo pusfinalyje. Šį kartą Šiauliuose „Šiaulių“ pergalę rezultatu 1:0 nulėmė Armino Vaskelos įmuštas 11 metrų baudinys.

Didžiausias netikėtumas užfiksuotas Trakuose. Antradienį I lygoje žaidžiantys šeimininkai po pratęsimo (1:1) 11 metrų baudinių serijoje 4:2 privertė pasiduoti Marijampolės „Sūduvą“.

Permainingą kovą laimėjo „Žalgiris“

Daugiausiai susidomėjimo kėlusioje dvikovoje susitiko „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai – antroje vietoje žengiantis Klaipėdos „Atlantas“ ir pirmaujantis Vilniaus MFD „Žalgiris“.

Sostinės ekipa jau iki pertraukos įgijo dviejų įvarčių persvarą po Serge Nyuiadzi ir Andriaus Veličkos įvarčių. Tačiau antrajame kėlinyje „Atlantas“ sugebėjo atsitiesti – po sumaišties baudos aikštelėje įmušė Evaldas Razulis.

Dvikovos pabaigoje klaipėdiečiai metė visas pajėgas į priekį ir penktą pridėtinio laiko minutę galėjo rezultatą išlyginti, tačiau iš arti virš vartų smūgiavo Tadas Eliošius – 1:2 „Žalgirio naudai.

Po trilerio Vilniuje – MRU triumfas

Tikras įtempto siužeto trileris užfiksuotas dviejų sostinės ekipų susitikime. II lygos Pietų zonoje žaidžianti Vilniaus MRU komanda antrajame kėlinyje atsilikinėjo prieš I lygoje žaidžiančią „Poloniją“ 0:3.

Tačiau turėdami kiekybinę persvarą MRU futbolininkai sugebėjo atsitiesti, per pridėtinį antrojo kėlinio laiką rezultatą išlyginti ir nugalėti po pratęsimo rezultatu 4:3.

Trys svečių pergalės

Dar trijose ketvirtfinalio porose nugalėjo svečiai. Dviejų kaimynų, „SMScredit.lt A lygos“ varžovų dvikova Tauragėje tarp „Tauro“ ir Gargždų „Bangos“ baigėsi pastarosios ekipos pergale 2:0. Abu įvarčius gargždiškiai įmušė antrajame kėlinyje.

Lengviausiai į kitą etapą žengė Pakruojo „Kruoja“ – jos puolėjas Ričardas Beniušis „Palangai“ įmušė du įvarčius jau per pirmąsias penkias minutes. Pakruojo ekipa nugalėjo 4:1.

Žygį taurės turnyre užbaigė žemiausio rango ekipa – III lygos Vilniaus regione žaidžianti „TAIP“ komanda. Vilniečiams antrajame kėlinyje rezultatą buvo išlyginęs Edgaras Jankauskas, tačiau I lygos lyderiui „Klaipėdos Granitui“ pergalę 2:1 nulėmė žaidžiančio trenerio Roberto Poškaus įvartis. Aštuntfinalio rungtynes laimėjo ir Alytaus „Dainava“. Jai pavyko po pratęsimo 2:1 nugalėti Kėdainių „Nevėžį“. Tačiau šios poros nugalėtojas dar neaiškus, nes abi komandos rezultatą užprotestavo.

Ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos spalio 22-23 ir lapkričio 5-6 dienomis.

2013/14 m. LFF "Druskininkų Hermio" taurės aštuntfinalio rezultatai:

Klaipėdos „Atlantas" (SMSCredit.lt A lyga) - Vilniaus „Žalgiris" (SMSCredit.lt A lyga) 1:2

Vilniaus MRU (II lyga, Pietų zona) - Vilniaus „Polonija" (I lyga) 4:3

(po pratęsimo, pagrindinis laikas 3:3)

FC „Šiauliai" (SMSCredit.lt A lyga) - Panevėžio „Ekranas" (SMSCredit.lt A lyga) 1:0

Vilniaus „TAIP“ (III lyga, Vilniaus RFS) - „Klaipėdos Granitas" (I lyga) 1:2

Tauragės „Tauras“ (SMSCredit.lt A lyga) - Gargždų „Banga" (SMSCredit.lt A lyga) 0:2

FK „Palanga" (I lyga) - Pakruojo „Kruoja" (SMSCredit.lt A lyga) 1:4

Kėdainių „Nevėžis" (I lyga) - Alytaus „Dainava" (SMSCredit.lt A lyga) 1:2

(po pratęsimo, pagrindinis laikas 1:1)