Lietuvos futbolininkams ketvirtadienio vakaras tapo sėkmingu – jie vienas po kito užsitikrino vietas UEFA Konferencijų lygos pagrindiniame turnyre.

Įsimintiniausias ketvirtadienio vakaras buvo Armandui Kučiui. 21-erių puolėjas greičiau nei prognozuota atsigavo po traumos ir 71-ąją minutę žengė į aikštę rungtynėse su Jerevano „Pyunik“. Tuo metu bendras dviejų rungtynių rezultatas buvo lygus 2:2.

Bet lietuvis iškart prapliupo įvarčiais – mušė 73-ąją ir 85-ąją minutėmis ir ištempė savo ekipą į Konferencijų lygą.

Nuostabų sugrįžimą suorganizavo Kipro Kažukolovo „Astana“. Kazachstano komanda prieš savaitę 0:2 krito prieš norvegų „Brann“, tačiau namuose sugebėjo triumfuoti net 3:0. Vidurio gynėjas iš Lietuvos žaidė visas 90 minučių.

Siautėjo ir Justo Lasicko Liublianos „Olimpija“, net 5:0 sumušusi „Rijeka“ ekipą iš Kroatijos. Geriausias praėjusių metų Lietuvos futbolininkas žaidė nuo 66-sios minutės. Tiesa, šias rungtynes teko ir stabdyti dėl Kroatijos klubo sirgalių kelto chaoso tribūnose.

Žais Konferencijų lygoje ir Edgaras Utkus su Briugės „Cercle“. Belgijos komanda po pergalės 6:1 prieš Krokuvos „Wisla“ ramiai laukė namų rungtynių, tačiau jos nebuvo lengvos – „Cercle“ pralaimėjo 1:4, tačiau vis tiek žengė į pagrindinį turnyrą. Įprastai starto sudėtyje žaidžiantis E. Utkus šiuo metu yra patyręs traumą.

Konferencijų lygoje savo naująją komandą treniruos Valdas Dambrauskas. Jo vadovaujama Kipro ekipa „Omonia“ 0:1 atsakomosiose rungtynėse pralaimėjo „Zira“ iš Azerbaidžano, bet pirmasis susitikimas buvo laimėtas triuškinamai – net 6:0.

Nepasisekė Pijaus Širvo „Maribor“ – slovėnai abejas rungtynes prieš švedų „Djurgarden“ pralaimėjo identiškai 0:1.

Įspūdingą kelionę Europos lygoje triumfuodami užbaigė ir kaimynės Latvijos čempionai Rygos RFS. Rygiečiai buvo laimėję pirmąsias rungtynes prieš Limasolio APOEL iš Kipro 2:1, o antrąsias pralaimėjo 1:2. Komandos žaidė pratęsimą, o vėliau mušė baudinius, kuriuose tikslesni buvo Latvijos komandos futbolininkai.

RFS tapo antru Latvijos klubu UEFA Europos lygoje, pirmą kartą ten pateko „Ventspils“ dar 2009-siais. Lietuvos ir Estijos klubams į šį turnyrą patekti dar nėra pavykę.

Konferencijų ir Europos lygos burtai bus traukiami penktadienio vakarą.