Ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti 8-ių bendrininkų grupei. Tarp įtariamųjų – unijos valdybos ir Paskolų komiteto nariai, administracijos vadovai ir kiti asmenys, tačiau jų pavardės neskelbiamos. Unijos vadovybės darbo vietose ir namuose atliko daugiau nei 10 kratų, 4 įtariamieji buvo laikinai sulaikyti, dabar jiems pritaikytos kitos kardomosios priemonės.
FNTT tiria aplinkybes, kad 2015–2017 metais unijos darbuotojai sudarė, kaip įtariama, nepagrįstus sandorius dėl šimtus tūkstančių eurų tantjemų ir paskolų suteikimo jų valdomoms bendrovėms. Išaiškinta, kad unijos vadovai naudojosi dviem prabangiais automobiliais „Bentley“ ir „Porsche“, jie buvo įsigyti ir išlaikomi unijos lėšomis.
Nustatyta, kad vienas unijos vadovų važinėja prabangiu automobiliu „Hummer“, tačiau gyvena savivaldybei priklausančiame bute.
Kauno apygardos teismas kovo 7 dieną iškėlė „Taupkasei“ bankroto bylą. Lietuvos banko valdyba vasario 13 dieną pripažino uniją nemokia ir kreipėsi į teismą. Centrinis bankas nurodė, kad „Taupkasė“ nevykdo svarbiausių su kapitalu susijusių veiklos riziką ribojančių normatyvų, dėl patirtų nuostolių ir blogos finansinės būklės nėra pasirengusi saugiai ir patikimai teikti finansines paslaugas.
Unijos administracijos vadovas ir vienas pajininkų yra buvęs Algirdas Kučinskas. 2017 metų spalį LB nušalino unijos vadovę Loretą Fomkiną, o gruodį apribojo jos veiklą ir paskyrė laikiną administratorių.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 metais yra pripažinęs negaliojančiu „Taupkasės“ sprendimą, kuriuo Paskolų komiteto nariams buvo išmokėta daugiau kaip 720 tūkst. eurų tantjemų. Jie buvo įpareigoti grąžinti lėšas.
Lietuvos banko duomenimis, „Taupkasė“ sausio pabaigoje vienijo 3,2 tūkst. narių.