„Bendradarbiavimas su vienu žymiausių pasaulio finansų centru mūsų šaliai atvertų naujų galimybių stiprinant verslo ryšius, skatinant užsienio kapitalo investicijas šalyje bei siekiant įdarbinti kapitalą, kad šis skatintų ekonomikos augimą ir suteiktų verslui, ypač mažoms bei vidutinėms įmonėms, galimybę skolintis ne tik iš bankų, bet ir kapitalo rinkų dalyvių“, – sakė finansų ministras R.Šadžius.
Ministras M. Boleatui pristatė Finansų ministerijos kartu su kitomis institucijomis parengtus pasiūlymus dėl kapitalo rinkų priemonių teisinio reguliavimo Lietuvoje, naudotas finansų inžinerijos priemones, mūsų šalyje investavusių žinomų įmonių sėkmės istorijas. Taip pat aptarė svarbiausias pasaulio bei Europos ekonomines tendencijas bei būsimas Europos Sąjungos iniciatyvas finansų rinkų srityje.
Lietuvoje jau yra parengti pasiūlymai, kaip teisės aktais reglamentuoti ir gerinti sutelktinio finansavimo, viešo uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų platinimo sąlygas, UAB vertybinių popierių siūlymo kriterijus, kolektyvinio investavimo subjektų (investicinių fondų ir bendrovių) veikimą. Konkrečius teisės aktų projektus numatoma parengti iki šių metų pabaigos.
Be to, mūsų šalis verslumo lygiui šalyje kelti, daugiabučių ir viešųjų pastatų atnaujinimui ir kitiems projektams toliau naudos finansų inžineriją – paskolas, garantijos, rizikos kapitalo priemones. Tai „atsinaujinančios“ priemonės – paskolinus ar investavus lėšas, jos grįžta ir toliau naudojamos naujiems projektams. Svarbu ir tai, kad įgyvendinant šias priemones, pritraukiamos ir privačios lėšos, kurios gerokai padidina investicijų mastą.
Į Lietuvą Londono Sičio delegacija, kurioje – pasaulyje žinomų bendrovių „BlackRock“, „Thomson Reuters“, „Markit Group“, „Group Willis Ltd“ atstovai, atvyko finansų ministro R. Šadžiaus kvietimu.