Nekilnojamo turto krizė smogė prabangių vilų savininkams Dubajuje. Palmių formos salose vilų kainos per praėjusius du mėnesius krito net 40 procentų.
Rinkos maklerių teigimu, nemažai prie kritimo prisideda ir bankai, kurie pastaruoju metu labai nenoriai išdavinėja kreditus.
Vila su keturiais miegamaisiais šiuo metu Dubajuje tekainuoja apytiksliai du milijonus eurų. Dar rugsėjį už panašią prabangą tekdavo pakloti virš trijų milijonų eurų.
Vienas stambiausių islamiško nekilnojamojo turto finansuotojų „Amlak Finance“ šią savaitę nutraukė kreditų išdavimą. Dubajuje spekuliuojama, kad tai pirmas rimtas signalas apie artėjančią krizę regione.
Šiuo metu perkantys nekilnojamąjį turtą paskolą buvo užsitikrinę iš anksto arba pinigus laikė grynaisiais, komentuoja rinkoje dirbantys makleriai.
Jungtiniuose Arabų Emyratuose veikiantys Europos bankai „Lloyds“ ir „Barclays“ taip pat praneša apie stipriai sugriežtintas skolinimo sąlygas.
Iki šiol arabų šalių bankai buvo laikomi mažiausiai nukentėjusiais nuo pasaulyje siaučiančios finansų krizės. To priežastis – islamo teisė, kuri iš dalies draudžia investicijas į spekuliatyvius finansinius produktus.
Dar per pirmuosius devynis šių metų mėnesius nemažai arabų kredito įstaigų pranešė apie dviženklį pelno augimą.
Rinkoje spėliojama, jog islamo bankai anksčiau ar vėliau taip pat bus paveikti pasaulinės krizės, kai ši palies realiąją ekonomiką, o ypač statybų pramonę.