Socialinio tinklo „Facebook“ plėtotojų konferencijoje „f8“ jo įkūrėjas Markas Zuckerbergas pristatė svarbiausias „Facebook“ naujoves. Jos patinka anaiptol ne visiems.
M. Zuckerbergas konferencijos metu pranešė apie dar radikalesnes „Facebook“ išvaizdos ir sandaros permainas, nei bet kada anksčiau, o vartotojų profilių dizainas pasikeitė neatpažįstamai, skelbia „Dailymail.co.uk“. Šis naujovių pristatymas vyko nemažos dalies „Facebook" vartotojų, pasipiktinusių savaitės pradžioje įdiegtais naujienų juostos pakeitimais, protestų fone, sakoma pranešime.
Naujas vartotojo profilio puslapis. FB nuotr. (nuotr. Gamintojo)
Viena didžiausių naujovių – vartotojų profilių puslapių pertvarkymas pakeitus visą maketą ir įdiegus vadinamąją „laiko juostą“, suteikiančią galimybę įkelti vartotojams svarbias nuotraukas ir tekstus iš tolimesnės jų gyvenimo praieties, kai „Facebook“ net neegzistavo. Tai reiškia, kad socialinio tinklo vartotojai dabar gali įtraukti nuotraukas ir įvykius, pavyzdžiui, iš 1995 metų, kai įvyko jų vestuvės, arba 1970 m. , kai jie gimė.
Pasak M. Zuckerbergo, naujasis profilio puslapio dizainas buvo kuriamas taip, kad vartotojas galėtų papasakoti visą savo gyvenimo istoriją viename puslapyje. Naujasis puslapio dizainas labiau primena žurnalo puslapio maketą, kurio viršuje skelbiama didelė „viršelio“ nuotrauka. Dešinėje puslapio pusėje įrengta „laiko juosta“, leidžianti lankytojams peršokti į vartotojo anksčiau paskelbtas žinutes vieno mėnesio chronologiniu žingsniu. Vartotojai galės pasirinkti, kas turėtų būti rodoma jų puslapių „laiko juostoje" ir filtruoti prieigą prie turinio, pavyzdžiui, leisti skaityti tik tam tikram draugų ratui.
Naujasis profilis yra geriau integruotas su „Netflix„ ir „Spotify“, o tai ledižia kartu su draugais tuo pat metu žiūrėti filmus ir klausytis muzikos. FB nuotr. (nuotr. Gamintojo)
„Facebook“ vadovas taip pat pranešė, kad nuo šiol socialinis tinklas leis vartotojams jungtis ir prie tų dalykų, kurie nėra pažymėti kaip „patinkantys“. Pavyzdžiui, pasak jo, dabar nebereikia pažymėti knygos kaip patinkančios, ją galima tiesiog imti ir skaityti.
Pranešęs, kad „Facebook“ pradėjo bendradarbiauti su „Spotify“, „Netflix“ ir kitais turinio tiekėjais, M. Zuckerbergas sakė, kad socialinio tinklo vartotojai galės automatiškai realiuoju laiku dalintis su kitais informacija apie savo veiklą: kokį filmą žiūri, kokios muzikos klausosi, kokią knygą skaito ir t.t. Ši informacija bus pateikiama tiesioginėje įvykių juostos transliacijoje. Naujasis srautas bus atskiras nuo įprastinio „Facebook“ įvykių srauto ir taps tarsi „Facebook“ pačiame „Facebook“, sakoma pranešime. Galimybė kartu su draugais tuo pat metu klausytis tos pačios dainos ar žiūrėti tą patį filmą ir keistis komentarais taip pat turėtų gerokai praturtinti „Facebook" vartotojų potyrius.
Beje, įvykių srauto pertvarkymas sukėlė didelį „Facebook“ vartotojų nepasitenkinimą: socialiniame tinkle atsirado keliolika prieš tokią naujovę protestuojančių vartotojų grupių, kurių nariai skaičiuojami tūkstančiais. Oficialiame „Facebook“ tinklaraštyje pasirodžiusį pranešimą apie tai komentavo daugiau nei 7000 vartotojų, ir tik apie 1800 pranešė, kad jiems ši permaina patiko.
Skelbiama, kad „f8“ konferencijoje pristatytos naujovės taps prieinamos visiems socialinio tinklo vartotojams per artimiausias savaites. O kol kas su kai kuriomis galima susipažinti šiuose vaizdo siužetuose.