Baku ir visas Azerbaidžanas sekmadienio vakarą šventė: jie įgyvendino savo svarbią svajonę. Ne kiekviena šalis pasiryžtų organizuoti pirmąsias tokio tipo žaidynes. Jiems pavyko.
Žaidynių uždarymo ceremonija prasidėjo nacionaliniu himnu, kurį atliko dvylika atlikėjų, kuriems talkino dar 25 vaikai. Pakilus Azerbaidžano vėliavai publika prapliupo ovacijomis. Reikėtų priminti, kad Baku mieste plevėsuojanti vėliava yra viena didžiausių pasaulyje – jos dydis yra 35x70 metrų.
Kiek vėliau prasidėjo programos dalis, pavadinta „Transformacija“, kurios „vinimi“ tapo 56 tradicinius šokius atliekantys šokėjai, kurie sukosi pagal tradicinės dainos „Eynur Reqsi“ motyvus. Milžiniškoje scenoje jiems padėjo dar 504 šokėjai. Scenoje pasirodžiusios trys milžiniškos skulptūros sugebėjo nustebinti ir visko mačiusius žiūrovus. Šių skulptūrų rūbus siuvėjai siuvo 12,5 tūkst. valandų.
Po šio pasirodymo prasidėjo atletų paradas. Lietuva žygiavo 31-a. Pirmosiose Europos žaidynėse dalyvavo 6 tūkst. atletų, tačiau ne visi jie pasirodė parado metu. Parado metu ekranuose buvo demonstruojamas filmas, kuriuo buvo padėkota visiems žaidynėse savanoriavusiems jaunuoliams, kurie tuo metu taip pat buvo olimpiniame stadione. Po parado visi susirinkusieji išklausė Europos žaidynių organizacinio komiteto pirmininkės, pirmosios šalies damos Mehriban Alijevos kalbos.
Pirmosios šalies damos kalbos metu įvyko techniniai nesklandumai, dėl kurių žiūrovai negalėjo girdėti jos kurį laiką. Tačiau Mechriban Alijeva nepasimetė, o techninės kliūtys buvo greitai išspręstos. Vėliau žiūrovams buvo pristatytas trumpas vaizdo siužetas, pristatantis Baku miestą.
Dalyje, kuri buvo pavadinta „Energy of Youth“ pasirodė gatvės šokėjas Salah – prancūzas, kuris jau nuskynė ne viena šokių apdovanojimą ir „youtube.com“ kanale yra sekamas milijonų gerbėjų. Jam scenoje talkino 40 gatvės šokėjų, 9 akrobatai, 75 šokėjai su vėliavomis ir netgi 504 pagalbinių techninių darbuotojų, kurie padėjo nušviesti visą sceną. Muzika, pagal kurią buvo kuriamas šou buvo sukurta specialiai ceremonijai.
Paskutinė uždarymo ceremonijos dalis, pavadinta „Awakening“ užgniaužė kvapą daugeliui: 50 paukščių maketų, 20 ugnies šokėjų, 12 degančių sparnų, 76 smėlio šokėjai, 16 akrobatų sugebėjo atvaizduoti Fenikso gimimą. Taip buvo priminta legenda apie paukštį, kuris ieškojo stebuklingo daikto, kuris atneštų gėrį, sveikatą ir išmintį.
Ceremonija pasibaigė 25 tūkst. LED šviesų lietumi ant žiūrovų galvų. Galvojote viskas? Ne. Baku dangų nušvietė fejerverkų banga.
Pats laikas būtų pakalbėti apie pasiruošimą šiai įspūdingai ceremonijai. Olimpiniame stadione buvo panaudota 10 tūkst. pirotechnikos dalių, pasiruošimui buvo sugaišta 5 tūkst. valandų. Prakaitą šluostėsi ir programuotojai, kurie sinchronizavo visas sistemas – fejerverkus ir muziką..