Keliose Europos Sąjungos valstybėse vienu metu – lapkričio 14 d. prasidėjo streikas, nukreiptas prieš šių šalių vyriausybių nustatytas taupymo priemones, praneša „Reuters“.
Masiniai protestai vyksta Ispanijoje ir Portugalijoje, vadovaujantis „Europos veiksmų ir solidarumo diena“ dirbti neišėjo transporto sektoriaus darbuotojai, mokytojai, gydytojai ir kitų valstybės įstaigų darbuotojai. Taip pat dideli streikai prasidėjo Graikijoje ir Italijoje. Protesto mastas kitose ES šalyse nėra taip pastebimas, ten buvo mitingai ar individualūs streikai.
Tačiau didžiausia Ispanijos profesinė sąjunga jau paskelbė apie veiksmų sėkmę, vadindami juos „lūžiu Europos Sąjungos istorijoje“.
Streikas Ispanijoje ir Portugalijoje beveik visiškai sustabdė sausumos transportą ir keliones lėktuvu. Vien tik Ispanijoje buvo atšaukta daugiau nei 600 lėktuvų skrydžių.
Italijoje ir Graikijoje, įvairios įstaigos sustabdė darbą kelioms valandoms rodant solidarumą Ispanijos ir Portugalijos profsąjungų reikalavimams. Šios keturios šalys yra vis dar labai sudėtingoje ekonominėje situacijoje: nuolatinis ekonomikos nuosmukis, augantis nedarbas ir mokesčiai, socialinių išmokų mažinimas ir viešojo sektoriaus darbo užmokesčio mažėjimas.
Taikant šias priemones, vietos valdžia ketina sutaupyti pinigų, kad išsimokėti tarptautinėms finansinėms institucijoms. Žmones piktina tai, kad jų šalių vadovai daro viską, kad atsiskaityti su bankais, o šios skolos mokėjimo našta perkeliama gyventojams.
Nepaisant pasikartojančių protestų, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos ir Italijos vyriausybės nesiruošia atsisakyti savo politikos, aiškindamos, kad reikia išsaugoti finansų sistemos stabilumą.