Europos triatlono čempionate – lietuvio triumfas

Valensijoje (Ispanija) baigėsi Europos triatlono čempionatas, kuriame savo amžiaus grupėse tris medalius laimėjo Lietuvos sportininkai.

Vyrų 20-24 metų amžiaus grupėje auksą iškovojo Lukas Prokopavičius, kuris finišavo per 1 val. 59 min. 25 sek. Po plaukimo rungties lietuviui teko vytis lenką Mateuszą Gajewskį ir austrą Martiną Mittereggerį. Važiuodamas dviračiu jis aplenkė Lenkijos atstovą, o bėgimo distancijoje nepaliko vilčių ir austrui. M.Mittereggeris apskritai buvo vienas lėčiausių bėgikų ir nukrito iki 3-ios vietos (2:03:07), o sidabrą pelnė M.Gajewskis (2:00:19).

Džiugas Karklelis laimėjo sidabrą 18-19 metų vaikinų grupėje (2:06:42). Jį aplenkė tik ispanas Pedro De La Torre Llobregatas (2:00:54), o trečias buvo dar vienas Ispanijos atstovas Arnau Monzonis Adame (2:11:32).

Rugilė Girštautaitė 18-19 metų merginų grupėje finišavo per 2 val. 28 min. 58 sek. Tiesa, ji buvo vienintelė savo kategorijos dalyvė.

Vyrų elito grupėje Igoris Kozlovskij buvo 55-as (1:55:23), o nugalėjo prancūzas Dorianas Coninxas (1:41:03). Moterų elito lenktynėse Inga Paplauskė buvo aplenkta ratu, o auksą iškovojo šveicarė Julie Derron (1:51:43).