Trečiadienį Europos moterų krepšinio taurės turnyro H grupėje Vilniaus „Kibirkštis“ svečiuose po permainingos kovos 73:80 (24:24, 23:23, 13:18, 13:15) pralaimėjo prieš Gdynės VBW (Lenkija) komandą.

„Kibirkštis“ pirmajame kėlinyje panaikino 6 taškų deficitą, o antrajame ketvirtyje perėmė iniciatyvą. Vilnietės vienu metu turėjo 8 tšk. pranašumą (37:29). Deja, visas jis buvo prarastas dar iki ilgosios pertraukos.

Pusę trečiojo kėlinio vyko lygi kova (49:49, 56:55), o tada varžovės spurtavo 10:2 ir perėmė iniciatyvą. Paskutiniame ketvirtyje skirtumas dar išaugo (62:74) ir „Kibirkštis“ neatsitiesė.

„Kibirkštis“ metė vos 6 baudas (pataikė 5), o varžovės – 26 (pataikė 20). Vilnietėms koją kišo ir didelis klaidų skaičius (20 prieš 11).

Rungtynių vaizdo įrašas:

„Kibirkštis“: Sydney Taylor 21 taškas, Giedrė Labuckienė 19 (8 atk. kam., 21 naud. bal.), Daugilė Ūsė 12 (11 atk. kam., 6 blk., 21 naud. bal.), Sintija Aukštikalnytė 4, Ugnė Grigaliūnaitė 4, Justina Miknaitė 4 (5 atk. kam.), Elisa Policari 3, Eglė Zabotkaitė 3, Alexis Pana 3, Urtė Slavickaitė 0.

VBW gretose išsiskyrė Stephanie Jones (17 tšk.) ir Ruth Hebard (16 tšk., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam., 32 naud. bal.).

„Kibirkščiai“ (0-1) tai buvo pirmas mačas turnyre, kadangi anksčiau planuoti susitikimai su Ramlos „Elitzur“ (Izraelis) buvo nukelti. VBW (2-0) dabar yra vienvaldė grupės lyderė.

Europos taurės turnyre dalyvauja 48 komandos, suskirstytos į 12 grupių po 4. Po 2 geriausias kiekvienos grupės ekipas bei 4 geriausios trečiąsias vietas užimsiančios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas. Ten prie jų prisijungs 4 blogiausios šio sezono Eurolygos ekipos.