Naujasis įstatymas įsigaliojo gruodžio 1 dieną ir seksualinių paslaugų teikėjai tapo prilyginami kitų profesijų atstovams.
Tai yra teisinis proveržis, kurį kai kurie šalininkai vadina net revoliucija.
Sekso paslaugų teikėjai dabar gali pasirašyti darbo sutartis, nes jiems suteiktos pagrindinės teisės, įskaitant galimybę atsisakyti klientų, pasirinkti savo praktiką ir bet kuriuo metu nutraukti lytinį aktą.
Belgija dekriminalizavo sekso paslaugų teikimą 2022 m., ir nors tokios šalys kaip Vokietija ir Nyderlandai įteisino sekso paslaugų teikimą, nė viena iš jų neįgyvendino tokios darbo apsaugos kaip Belgija.
Teisės aktuose nustatytos darbo valandų, darbo užmokesčio ir saugos priemonių taisyklės. Be to, sekso paslaugų teikėjams suteikiama teisė į sveikatos draudimą, mokamas atostogas, motinystės išmokas ir pensijas.
Pagal naująjį įstatymą atsižvelgta ir į darbdavių pareigas. Pirmiausiai, jie privalo aprūpinti švaria patalyne, prezervatyvais ir higienos priemonėmis.
Taip pat, darbo vietose sekso paslaugų teikėjai privalo įsirengti pavojaus mygtukus.
Reikalavimai ir apribojimai
Visgi, norintys įdarbinti sekso paslaugų teikėjus, dabar turi gauti leidimą, laikytis griežtų saugos protokolų ir atitikti praeities patikros reikalavimus, įskaitant reikalavimą nebūti nuteistiems už seksualinę prievartą ar prekybą žmonėmis.
„Tai neįtikėtinas žingsnis į priekį“, – sakė prie teisės akto rengimo prisidėjusios advokatų grupės „Espace P“ koordinatorė Isabelle Jaramillo.
„Iš darbdavių perspektyvos tai taip pat bus revoliucija. Jie turės prašyti valstybės leidimo samdyti sekso darbuotojus“, – pridūrė ji.
Nepriklausomas sekso paslaugų teikimas ir toliau leidžiamas, tačiau už nereglamentuotą besivystančių šalių samdymą ar teisinės bazės pažeidimus asmenys bus įtraukiami į baudžiamąją atsakomybę.
Tačiau kritikai teigia, kad įstatymas negali visiškai išspręsti su šiuo verslu susijusios stigmos ir rizikos, ypač neturintiems dokumentų sekso paslaugų teikėjams.
„Vis dar reikia daug ką nuveikti“, – sakė J. Jaramillo, pabrėždama, kad reikia geresnių policijos ir teismų mokymų, siekiant apsaugoti marginalizuotus darbuotojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!