ERPB viceprezidento teigimu, banko vaidmuo Baltijos šalyse plėtojant vietinę ar regioninę kapitalo rinką išliks prioritetu, bankas norėtų ją stiprinti.
„Orientuojamasi į vietinių kapitalo rinkų plėtrą, tai išliks absoliučiu prioritetu, toliau stengsimės plėtoti ir galbūt su kitais produktais bei iniciatyvomis, kurias aptariame su finansų ministre ir centriniu banku. Mes taip pat norėtume ateinančiais metais sustiprinti akcijų kapitalo rinkas. Tai yra tai, kur taip pat tikriausiai mūsų bus daugiau“, – BNS sakė J. Rigteringas.
Pasak jo, investuojant Lietuvoje ERPB neapsiribos vienu sektoriumi – jis planuoja toliau remti bankus, galbūt investuos į konkrečias įmones, įskaitant rizikos kapitalo. Banko viceprezidentas neatmeta galimybės, kad bankas galėtų investuoti į jūrinių vėjo parkų projektą.
„Norėčiau, kad ERPB daugiau investuotų į įmonių akcijas, rizikos kapitalą, nuosavybę ne pirkdamas biržoje, o padėdamas klientui – įmonei, bankui pereiti tą privatizavimo kelią. Nes išleisti savo akcijas biržoje, tai paprasta, bet prieš tai daug kas turi įvykti, įmonė turi būti pasirengusi“, – sakė viceprezidentas.
ERPB 2022 metais į Baltijos šalis investavo rekordinę sumą – 358 mln. eurų, iš jų 208 mln. eurų – į 11 projektų Lietuvoje. ERPB teigimu, tai didžiausia jos investicija šalyje per vienerius metus, penktadienį pranešė bankas.
J. Rigterinko teigimu, prasidėjus karui Ukrainoje, investicijų paklausa Lietuvoje sumenko, todėl bankas įsitraukė į daugelį kapitalo rinkų sandorių.
„Prieš karą, kai tarptautiniai investuotojai buvo labiau linkę investuoti, mums buvo mažiau priežasčių dalyvauti daugelyje sandorių. Ką matėme prasidėjus karui, investuotojai atsitraukė. Todėl mūsų klientai, kuriuos žinojome iš anksčiau, teiravosi dėl ERPB įsitraukimo į daugelį šių sandorių, kapitalo rinkų sandorių, ir ką mes padarėme pernai – investavome daugiau“, – teigė J. Rigterinkas.
„Esame ilgalaikiai investuotojai ir ypač šiais laikais yra labai svarbu. Mūsų buvimas suteikia komforto ir kitiems investuotojams vėl ateiti“, – kalbėjo jis.
Lietuvoje ERPB pernai investavo 72 mln. eurų į mažmeninės prekybos bendrovės „Maxima grupė“ obligacijų emisiją, 21 mln. eurų – į Šiaulių banko obligacijas, 97 mln. eurų – į „Luminor“ banko obligacijas, iš jų Lietuvai skirta 32 mln. eurų. Be to, 22,5 mln. eurų investuota į valstybės valdomos energetikos grupės „Epso-G“ obligacijų emisiją.