• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patekusi į aplinką, ši toksiška aukso ir sidabro gavybos pramonėje naudojama medžiaga gali gerokai apnuodyti gamtą. Prieš dešimtmetį milžinišką ekologinę katastrofą savo šalyse regėję europarlamentarai siūlo uždrausti cianido naudojimą kasybos pramonėje visoje Europoje.

REKLAMA
REKLAMA

Naudojant cianidą paprasčiausia nuo priemaišų išvalyti auksą. Nors ES teisės aktais ribojama maksimali leistina cianido junginių koncentracija, o kai kuriose ES valstybėse jo naudojimas uždraustas, cianidu besiremiančio kasybos technologijos tebeplėtojamos ES teritorijoje – čia vykdomi ir planuojami keli „cianido projektai“.

REKLAMA

2000-ųjų sausį iš aukso kasyklos Baja Marėje (Rumunija) į Samošo-Tisos-Dunojaus upių sistemą pateko daugiau kaip 100 tūkst. kubinių metrų cianidu užteršto vandens. Didžiausios ekologinės katastrofos Vidurio Europoje metu buvo užterštos ekosistemos Rumunijoje, Vengrijoje, Serbijoje ir Bulgarijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio 21 d. plenariniame posėdyje Europos liaudies partijos vardu vengras János Áder ir rumunas László Tőkés teirausis Europos Komisijos, ar ši nesirengia siūlyti uždrausti cianido naudojimo aukso kasyboje visoje ES teritorijoje

Pasak europarlamentarų, besikeičiant klimatui ir ekstremalėjant oro sąlygoms didėja panašių ekologinių katastrofų tikimybė, todėl reikia nedelsiant imtis prevencinių priemonių. „Tik laiko ir žmonių aplaidumo klausimas, kada įvyks katastrofa“, – tvirtina EP nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų