Romoje (Italija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame antradienį Edgaras Benkunskas užbaigė dešimtkovės varžybas.

Antrosios dešimtkovės dienos pradžioje lietuvis 110 m barjerinio bėgimo distanciją baigė per 14.70/1.3 sek. ir po 6 rungčių liko 16 vietoje (4958 taškai).

Diską numetęs 45.02 m savo pozicijas pagerino viena vieta. Šuolio su kartimi sektoriuje įveikęs 4.60 m aukštį, likus dviems rungtims, buvo 17-as. Vėliau lietuvis ietį numetė 61,26 m, o 1500 m nubėgo per 4 min. 51.44 sek.

E.Benkunskas iš viso surinko 7882 taškus ir užėmė 15-ą vietą. Šiemet E.Benkunsko pasiektas karjeros yra rekordas 8098 tšk. Europos čempionate lietuvis dalyvavo pirmą kartą.

Auksą Estijai iškovojo Johannesas Ermas (8764 tšk.). Jam tai – didžiausias karjeros laimėjimas. Sidabrą pelnė norvegas Sanderis Skottheimas (8635), bronzą – prancūzas Makensonas Gletty (8606).

Beje, M.Gletty 110 m barjeriniame bėgime dėl techninių kliūčių laiku neišgirdo starto šūvio ir pasileido į trasą daug vėliau nei varžovai. Prancūzui vėliau buvo leista pakartoti bėgimą vienam ir M.Gletty sugebėjo pagerinti karjeros rekordą, kas galiausiai jam padėjo tapti čempionato prizininku.

Traumų kamuotas legendinis prancūzas pasaulio rekordininkas Kevinas Mayeris (8476) varžybas baigė 5-as ir įvykdė olimpinį normatyvą, o Europos čempiono titulą gynęs vokietis Niklasas Kaulis buvo 4-as (8547).