Pasak Europos Komisijos Energetikos generalinio direktoriaus Dominique Ristori, Klaipėdos SGD terminalas yra geras pavyzdys, kokią naudą gali duoti plaukiojančių terminalų (FSRU) technologija. Lietuva ne tik užtikrino savo energetinį saugumą, bet ir adaptuoja SGD terminalą regiono poreikiams. Lietuva gali pasikliauti Komisijos parama dėl kitų žingsnių – gaunant SGD iš globalių rinkų.
Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad SGD importas į ES artimiausioje ateityje turėtų didėti. Ypatingai susitikime buvo akcentuojamas plaukiojančių terminalų (FSRU), kaip Lietuvos „Independence“, technologijos efektyvumas ir būtinybė išnaudoti esamus Europos Sąjungos SGD terminalus tiekimo saugumui ES valstybėse užtikrinti.
„Per trejus artimiausius metus numatomas apie 50% pasaulinės SGD pasiūlos augimas, kas lems žemesnes kainas ir atvers papildomų galimybių Europos Sąjungai. Europos Komisija pačiu laiku parengė ES SGD ir dujų saugyklų strategiją su išsamiomis gairėmis, kaip visapusiškai išnaudoti SGD Europoje.“ – susitikimo metu kalbėjo viceministras Aleksandras Spruogis.
SGD ir saugyklų strategija bus įgyvendinama per regionines iniciatyvas, Lietuvos atveju – per Baltijos energetikos rinkų sujungimo planą (BEMIP). Pirmasis darbo grupės susitikimas planuojamas iki š.m. gegužės mėn.