Komisija neįvardijo per antradienį surengtus reidus patikrintų bendrovių, tačiau Didžiosios Britanijos energetikos milžinė BP, koncernas „Shell“ ir Norvegijos bendrovė „Statoil“ nurodė, kad inspektoriai lankėsi jų biuruose.
EK pranešime aiškinama, kad netgi nedideli rinkos iškraipymai gali padaryti „milžinišką poveikį kainoms perkant ir parduodant žalią naftą, perdirbtus naftos produktus ir biodegalus, potencialiai padarant žalą galutiniams vartotojams“.
BP savo pranešime patvirtino tapusi „viena iš bendrovių, kurios yra šio tyrimo subjektai ...
Vienas „Shell“ atstovas sakė: „Galime patvirtinti, kad „Shell“ bendrovės šiuo metu padeda Europos Komisijai atlikti tyrimą dėl prekybos veiksmų.“
Norvegijos bendrovė „Statoil“ ir informacijos apie naftos kainas pasaulinė lyderė „Platts“ taip pat patvirtino tapusios šio tyrimo taikiniais.
„Įtariami pažeidimai susiję su „Platts“ biržų darbo pabaigos operacijų (MOC) kainų vertinimo procesu, naudojamu skelbiant kainas, ypač už žalią naftą, perdirbtos naftos produktus ir biodegalus; (tie pažeidimai) galėjo būti vykdomi nuo 2002 metų“, – nurodė „Statoil“, kurios 67 proc. akcijų priklauso Norvegijos vyriausybei.
Europos Komisija pareiškė, kad pareigūnai „iš anksto nepaskelbė atlikę patikrinimus keliose bendrovėse, kurių veikla ir teikiamos paslaugos susijusios su žalios naftos, perdirbtos naftos produktų ir biodegalų sektoriais".
„Šie patikrinimai vyko dviejose ES šalyse“, – sakoma EK pranešime ir priduriama, kad tie reidai taip pat vyko vienoje Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje. Norvegija yra EEE narė.
„Komisija susirūpinusi, kad bendrovės galėjo susitarti ... manipuliuoti skelbiamomis kai kurių naftos ir biodegalų produktų kainomis“, – rašoma dokumente.
Be to, bendrovės „galėjo neleisti kitiems dalyvauti kainų vertinimo procese, siekiant iškraipyti skelbiamas kainas“, pažymėjo Europos Komisija.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.