Šiuo metu rengiama Šengeno sutarties reforma, kad būtų sustiprintas pasitikėjimas ir bendradarbiavimas, pirmadienį pareiškė ES vidaus politikos komisarė Cecilia Malmstroem. Ji pabrėžė, kad derybos juda į priekį.
Pasak komisarės, jei Prancūzija nuspręstų pasitraukti, tektų keisti ES sutartis.
Europos Komisijos pirmininko Jose Manuelis Barroso atstovė tuo tarpu buvo lakoniška. „Mes nekomentuojame nacionalinės rinkimų kampanijos kalbų“, – teigė ji.
N. Sarkozy viename rinkimų kampanijos renginyje sekmadienį pateikė ES 12 mėnesių ultimatumą. Jei iki tada nebus pasiekta „rimtos pažangos“ saugant ES išorės sienas, „tai Prancūzija suspenduos savo narystę Šengeno zonoje“, sakė jis.
Opozicija griežtai sukritikavo N. Sarkozy grasinimus. Jo konkurentas kovoje dėl prezidento posto Francois Hollande'as apkaltino N. Sarkozy darant Europą „atpirkimo ožiu“.
Kraštutinių dešiniųjų kandidatė į prezidentus Marine Le Pen sakė, kad pats prezidentas prisidėjo prie ES „diktatūros“ ir Prancūzijos susilpnėjimo.
N. Sarkozy teiginius taip pat griežtai sukritikavo kaimyninis Liuksemburgas. „Suabejoti Šengenu, jį susilpninti ar sužlugdyti, kad patiktum Nacionalinio fronto rinkėjams, tai yra antieuropietiška ir populistiška“, –sakė užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas.