Europos Komisija antradienį piktai paneigė kalbas, kad jos pirmininkas Romanas Prodis (Romano Prodi) ignoravo perspėjimus apie galimą sukčiavimą Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnyboje.
Praėjusį mėnesį Eurostato generalinis direktorius Ivas Franše (Yves Franchet) ir kitas direktorius Danielis Bikas (Daniel Byk) buvo atleisti iš pareigų savo pačių prašymu dėl tyrimo, kurio metu buvo aiškinamasi, kaip Eurostato pinigai atsidūrė privačioje taupomojoje sąskaitoje.
"The Financial Times" pranešė, kad R. Prodis (Romano Prodi), buvęs Italijos ministras pirmininkas, kuris žadėjo reformas dėl korupcijos atsistatydinus ankstesnei Komisijai, žinojo, bet nieko nedarė dėl įtarimų, susijusių su sutartimi tarp Eurostato ir jam duomenis teikusios įmonės.
"Tai visiška nesąmonė", - pareiškė Komisijos atstovas Reijo Kempinenas (Reijo Kemppinen) spaudos konferencijoje. Pareigūnas taip pat sakė, kad dėl tokių kaltinimų laikraščiui nėra ko kelti bylos. R. Kempineno (Reijo Kemppinen) teigimu, Komisija žinojo apie problemas dėl sutarties su "Eurogramme", ir prašė ES antikorupcinės tarnybos ją patikrinti. 2000 metų spalį tarnyba pradėjo tyrimą.
Komisijos atstovai Europos Parlamente sakė, kad tarnyboje vyko keli tyrimai dėl sukčiavimo, susiję su sutartimis ir kitais santykiais su išorės įmonėmis. Komisija sakė, kad tyrimas Eurostate užtruko dėl nepakankamo kovos su korupcija tarnybos ir Komisijos susikalbėjimo, tačiau dabar Komisija pasiūlys naujas taisykles, kurios užtikrins geresnį jos informuotumą.
Pasak R. Prodžio (Romano Prodi), nėra kuo paremti "The Financial Times" antraštės, kurioje teigiama, kad jis žinojo ir nieko nedarė. Ankstesnė Europos Komisija, kuriai vadovavo Liuksemburgo ministras pirmininkas Žakas Santeras (Jacques Santer), atsistatydino 1999 metais, kai jos nariai buvo apkaltinti favoritizmu ir piktnaudžiavimu įgaliojimais.
Reuters-ELTA