Nors ūkininkai dažnai pyksta ant dabartinio žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, kad jis labiau aplinkos, o ne žemės ūkio ministras, tačiau L. Paškevičiūtės teigimu, ar Lietuvoje, ar likusioje Europoje, žemės ūkis aplinkosaugos kontekste yra jau pražuvusi sritis.
„Jeigu kalbėtume apie žaliąjį kursą Europos mastu, tikrai sričių, kur ambicijos buvo geros. Tikrai pavyko įdiegti, kad mums reikia žaliųjų technologijų. Yra sričių, kur kažkas pavyko, kažkas nepavyko. Su ta pačia biologine įvairove, nors mūšiai nelaimėti, ambicijos yra nubrėžtos. Žemės ūkis, visuotinai pripažįstama, kad yra pralošta sritis“, – teigė ji.
L. Paškevičiūtės teigimu, reikia suprasti kad žemės ūkis nėra iki galo laisvos rinkos dalis, tai stipriai subsidijuojama sritis.
„Atskirtis, kam mes mokame išmokas, yra labai didelė nuo to, kas buvo strategijose, koks žemės ūkis turėtų būti. Nepavyko mums pasiekti, kad viešieji pinigai eitų tiems, kurie yra aplinkai ir socialiai draugiški. Liko kaip seniau.
Vandenų būklė, tokia, kokia yra, daugiausia priklausoma nuo žemės ūkio. Pievų mažėja, biologinė įvairovė skursta daugiausia dėl žemės ūkio.
Oro tarša, jeigu imame amoniaką, tai yra žemės ūkis. Mūsų dirvožemis toliau degraduoja. Paukščių indeksas kiekvienais metais yra mažėjantis. Paimi bet kokį parametrą, bedi pirštu ir matai, kad jam įtaką daro žemės ūkis. Čia yra didžiausias mūsų pralaimėjimas“, – pasakojo Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė.
Nors situacija yra bloga visoje Europoje ir viena Lietuva negali kažko pakeisti, L. Paškevičiūtės tvirtinimu, mūsų atstovai net nesiekia pokyčių.
„Lietuva yra viena iš tų šalių, kuri yra skeptiška pokyčių klausimu. Mes nuvažiavome ir, kaip aš sakau, išsikovojome indulgenciją iš Europos Komisijos, kad mūsų nebaustų už pievų perarimą. Mes esame tame orkestre, kuris sako, kad nenorime būti žalesni.
Nors viena Lietuva negali visko pakeisti, bet tikrai gali daug dalykų padaryti. Pavyzdžiui, kas yra ant pažeidimo ribos, Lietuva iki šiol nekontroliuoja mineralinių trąšų naudojimo. Ūkininkas gali naudoti kiek nori, jas kontroliuoja daugiausiai kaina. Su miškų politika mes irgi nežibame, bet žemės ūkio sritis yra dar baisesnė“, – pripažino L. Paškevičiūtė.