• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva nesiekia subalansuoto biudžeto, per mažai dėmesio skiria infliacijai ir nesirengia juodai dienai, kai ekonomikos augimas neišvengiamai sulėtės, teigiama ES išvadose.

REKLAMA
REKLAMA

Šias išvadas apie Lietuvos Europos Sąjungai pateiktą privalomą planą, kaip artimiausiais metais užtikrinti makroekonomikos stabilumą, patvirtino Bendrijos finansų ministrai.

REKLAMA

Kritišką ES įvertinimą patvirtina ir naujausi Europos statistikos agentūros duomenys, rodantys, kad Lietuvos pramoninės srities infliacija yra keturis kartus didesnė už ES vidurkį ir didžiausia visoje Bendrijoje.

„Būtina siekti, kad algos augtų sulig darbo našumo augimu. To nepaisyti – tai tiesiog provokuoti infliaciją. Šalių vyriausybės taip pat turi atsakingai elgtis nustatydamos netiesioginius mokesčius ir reguliuodamos kainas. Įmonės, kurios dėl savo padėties rinkoje gali diktuoti kainas, taip pat prisiima didelę atsakomybės dalį“, – primena Joaquinas Almunia, ES ekonomikos ir pinigų politikos komisaras.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje algos auga apie 20 proc., o našumas – perpus mažiau. Europos Komisijos (EK) nuomone, toks atotrūkis yra per didelis. Tiesa, yra vienas lietuviškas ypatumas, į kurį ES neatsižvelgia, formaliai vertindama algų augimą, – tai vokeliai.

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad šį nelegalų darbo užmokestį į dienos šviesą traukia paskolas teikiantys bankai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per metus iš vokelių „ištraukiama“ apie 2 mlrd. Lt. Vienas iš stiprių faktorių legalizuoti – paskolų išdavimas, nes jos negausi, jei neturi legalių pajamų“, – LTV „Panoramai“ sakė ministras.

Tačiau beatodairiškai paleisti būsto ir vartojimo kreditai tapo dar viena infliacijos Lietuvoje priežastimi.

REKLAMA

„Būsto paskolų rinka jau rimsta – neblogas ženklas investuotojams. Tad prognozuojame infliacijos sumažėjimą antroje šių metų pusėje“, – viliasi R. Šadžius.

Lietuvai priekaištaujama, jog neatsispiria išlaidavimo pagundai: net ir esant sparčiam ekonomikos augimui, Vyriausybė pernai ir šiemet planuoja deficitinį biudžetą. EK nuomone, Lietuvai derėtų siekti subalansuoto ar perteklinio biudžeto, rengiantis prastesniems artimiausiems metams, kai ekonomikos augimas sulėtės.

Linas Balsys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų