Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) atsidūrė 45 vietoje, Kauno technologijos universitetas (KTU) – 50, šimtuke taip pat išsilaikė Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – 77 vieta, o Klaipėdos universitetas (KU) – dalinasi 121-130 vietą.
„Džiaugiuosi, kad Vilniaus universitetas išlaiko stiprias lyderio pozicijas Lietuvoje ir smarkiai šoktelėjo į viršų šiame reitinge, tačiau mūsų pagrindinis tikslas yra lygiuotis į pasaulio geriausius universitetus ir kilti pasauliniame, o ne tik regioniniame QS reitinge. Tą VU sėkmingai ir daro pastaruosius dvejus metus“, – sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.
EECA reitinge buvo vertinami Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos šalių universitetai. Šiam reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys, kaip ir rengiant pasaulinį universitetų QS reitingą, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai, tokie kaip akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete, mokslinių darbų citavimo dažnis. Atskirose reitingo kategorijose VU daugiausia balų pelnė už tarptautinį akademinį pripažinimą, reputaciją tarp darbdavių ir publikacijų citavimo dažnį.
„QS World University Rankings“ rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, santykį tarp studentų ir dėstytojų, citavimo indeksą, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių. Šių metų rudenį skelbtame pasaulio universitetų reitinge VU pateko tarp 501–550 stipriausių aukštųjų mokyklų.
Geriausi 2015-2016 m. universitetai tarp besiformuojančių Europos ir Centrinės Azijos šalių:
1. Maskvos valstybinis M. V. Lomonosovo universitetas (Rusija)
2. Novosibirsko valstybinis universitetas (Rusija)
3. Charles universitetas (Čekija)
4. Tartu universitetas (Estija)
5. Sankt Peterburgo valstybinis universitetas (Rusija)
6. Varšuvos universitetas (Lenkija)
7. Jogailos universitetas (Lenkija)
8. Čekijos universitetas Prahoje (Čekija)
9. Masaryko universitetas (Čekija)
10. Maskvos fizikos ir technologijų institutas (Rusija)