• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus vos porai mėnesių po Paryžiaus olimpiados, Lietuvai joje su IQFOIL burlenčių klase atstovavęs Rytis Jasiūnas jau rytoj stos prie starto linijos Italijoje, Sardinijoje, vykstančiame IQFOIL Europos čempionate.

Praėjus vos porai mėnesių po Paryžiaus olimpiados, Lietuvai joje su IQFOIL burlenčių klase atstovavęs Rytis Jasiūnas jau rytoj stos prie starto linijos Italijoje, Sardinijoje, vykstančiame IQFOIL Europos čempionate.

REKLAMA

Lietuvai čia atstovaus ir olimpietis Juozas Bernotas bei buriuotojas Vakaris Alksnys. Su Ryčiu Jasiūnu kalbamės apie iš šiųmetinės olimpiados išsineštas pamokas, tikslus likusiems keliems olimpinio sezono mėnesiams bei netikėtus sportininko planus naujajam olimpiniam ciklui. 

Nuo olimpiados praėjo kone pora mėnesių. Kaip jie atrodė tavo dienotvarkėje? 

Iš tikrųjų, galvojau, kad norėsiu fiziškai pailsėti, tačiau toliau tikrai ganėtinai aktyviai gyvenau ir sportavau. Daug laiko praleidau vandenyje, prie Baltijos jūros, mėgavausi vandens sportais – nuo burlenčių (ne olimpinės klasės), iki jėgos aitvarų ar „wingų“, banglenčių. Taip pat palaikiau fizinę formą, nes žinojau, kad tai padės ateityje – tiek kitame olimpiniame cikle, tiek vengiant traumų aktyviai gyvenant, tad tikrai nemažai laiko praleidau sporto salėj.  

Ar jau spėjai susidėlioti mintis, įspūdžius, pamokas, susirinktus Marselyje?  

Po olimpiados praėjus kelioms savaitėms, tiek su buriavimo treneriu, tiek su sporto psichologu aptarėm viską, kas įvyko per olimpiadą. Su buriavimo treneriu daug kalbėjom apie skirtumą tarp strategijos ir taktikos. Strategija yra, kai tu išsirenki optimaliausią kursą pagal tas oro sąlygas, kurios yra. Taktika yra labiau apie tai, kaip tu plauki atsižvelgdamas į savo konkurentus ir pozicionuoji save distancijoje pagal tai. Aš iki šiol buvau linkęs labiau kliautis strategija, bet olimpiada parodė, kad kartais tikrai daug labiau reikia koncentruotis į taktiką, o ne tik strategiją. Tai tikriausiai būtų viena pagrindinių mano pamokų iš olimpiados. 

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus startuosi IQFOIL Europos čempionate. Kaip vertini ir kaip žiūri į šį startą: tai – dar vienos varžybos itin įtempto sezono eigoje ar jau visiškai naujo etapo – pasiruošimo naujam olimpiniam ciklui – pradžia?  

REKLAMA

Galima sakyti, šis sezonas buvo skeltas į dvi dalis. Viena dalis – iki olimpiados, tada – dviejų mėnesių pauzė, ir dabar – antra sezono dalis. Ji prasideda su šiuo Europos čempionatu, bet po to dar ketinu sudalyvauti dvejose varžybose – PWA pasaulio taurės etape Japonijoje, bei „IQFOIL Invitational Shanghai Masters“ varžybose Kinijoje. Jaučiuosi psichologiškai pailsėjęs ir jau išalkęs varžybų.  

Su kokiais tikslais eini į šį Europos čempionatą ir kokia konkurencija čia nusimato? Ar lenktynių distancijoje vėl sutiksi olimpinius konkurentus, ar gal jaunimą, kurie ketina kovoti jau naujajame olimpiniame cikle?  

REKLAMA
REKLAMA

Tikslas šiose varžybose tikrai yra dešimtukas. Žiūrint į konkurentus – dalis stipriausių konkurentų, kurie dalyvavo olimpiadoje, nusprendė padaryti šešių mėnesių ar net ilgesnę pertrauką ir dabar nesitreniruoja, tad čia neatvyko. Iš olimpiados dalyvių čia esame atvykę penkiese. Tai, žinoma, suteikia šansų parodyti gerą rezultatą. Kita vertus, bus nemažai jaunų ir alkanų konkurentų iš tokių didžiųjų šalių kaip Anglija, Prancūzija, Italija. Tikrai yra didelis kiekis jaunimo, kuris yra labai pajėgus. Per treniruotes matosi, kad jie nesnaudė ir, kol mes ruošėmės olimpiadai, jie irgi tobulėjo bei šiandien ne vienas iš jų gali mesti stiprų iššūkį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie naująjį olimpinį ciklą – kada ir kaip prasidės aktyvus pasiruošimas jam? Pasidalink, kaip jis atrodys, kaip dėliojasi tavo planuose ir mintyse? 

Tiesą sakant, dėl naujojo olimpinio ciklo vis dar yra daugybė neaiškumų. Mums vis dar nebuvo pranešta, kokios burės IQFOIL klasėje bus naudojamos ateinančiame cikle. Šiuo metu plaukiame su devynių kvadratų burėmis, bet yra galimybė, kad jas pakeis į mažesnes, aštuonių kvadratų bures. Kas reikštų, kad atletams reiktų numesti svorio. Man, kai esu vienas iš sunkesnių net ir dabar, tikrai reiktų numesti bent apie dešimt kilogramų pereinant prie mažesnės burės. Tai nebūtų lengva. Dėl to svarstau ir apie galimybę pereiti į jėgos aitvarų kategoriją. Tai taip pat yra buriavimo sporto atšaka, strategija ir taktika čia lieka ta pati, bet įrangos valdymas – visiškai kitoks. Tad toks perėjimas tikrai būtų labai didelis iššūkis.  

REKLAMA

Tiesa, kol kas to sprendimo dar nesu priėmęs, nes, kaip sakiau, kol kas nėra aišku su kokia bure IQFOIL klasėje bus plaukiama net ir kitais metais. Neabejoju vienu – kad ir koks sprendimas būtų priimtas, aš ir toliau aktyvai dalyvausiu buriavimo varžybose, tikrai ruošiuosi Los Andželo olimpiadai, tačiau kokioje klasėje tai vyks ir kaip tas pasiruošimas atrodys dar kol kas nėra aišku net ir man pačiam.  

IQFOIL Europos čempionatas vyks Italijoje, Sardinijos saloje, Kaljario mieste, spalio 6-11 dienomis. Šiuo metu vyrų kategorijoje čia yra užsiregistravę 71 dalyvis, tarp jų – trys Lietuvos atstovai: olimpiečiai Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas bei jaunosios kartos buriuotojas Vakaris Alksnys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų