• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europinis gynybos pramonės reguliavimas turi būti laisvesnis, kad Lietuvos įmonės galėtų sparčiau augti ir dalyvauti Europos rinkoje, sako ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Europinis gynybos pramonės reguliavimas turi būti laisvesnis, kad Lietuvos įmonės galėtų sparčiau augti ir dalyvauti Europos rinkoje, sako ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

REKLAMA

Anot jo, Europos Sąjungos (ES) institucijos galėtų remtis Lietuvos praktika palengvinant procedūras verslui.

„Europinio lygio reikia to paties kaip ir Lietuvoje: paprastinti ir greitinti sprendimų priėmimo procesus, tiek viešųjų pirkimų procedūrose, tiek kitose, kad įmonės, kurios pasiruošusios veikti, galėtų realizuoti kuo greičiau“, – žurnalistams po susitikimo su Europos Komisijos (EK) pirmininkės pavaduotoju Stephanu Sejourne penktadienį sakė L. Savickas.

„Turime paprastinti procedūras, reikalingas tokių įmonių plėtrai, ir sudaryti sąlygas mūsų gynybos pramonei augti“, – pabrėžė jis.

Pasak S. Sejourne, gynybos stiprinimas nėra sritis, už kurią atsakinga ES, tačiau Komisija ieško būdų, kaip skatinti gynybos pramonę – ne tik dideles, bet ir vidutines bei smulkias įmones.

„Čia sprendžia valstybės narės, bet galime prisidėti prie geresnės teisinės aplinkos. Dirbame kartu su EK nariu (Andriumi – BNS) Kubiliumi, kuris pasiūlys (...) suprastinimo paketą gynybos srityje“, – žurnalistams sakė S. Sejourne.

L. Savickas kalbėjo, jog Lietuvos regione formuojasi gynybos pramonės ekosistema.

„Mūsų regione vis labiau kalbama apie bendrą gynybos industrijos regioninę ekosistemą. Reiškia, jei turime vis labiau vystomas dronų, artilerijos technologijas, kitas, tai bendrame paveiksle vis labiau matome lokalizuotą geografinę ekosistemą, kuri formuojasi“, – teigė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Lietuva derasi su „didžiulį susidomėjimą“ parodžiusiomis gynybos pramonės įmonėmis, tačiau jų kol kas neįvardija.

„Manau, kad labai didele dalimi šitas klausimas spręsis artimiausių metų (...) laikotarpyje. Dėl įvairių konfidencialumo aspektų negalėčiau įvardinti derybų, kurios vykdomos, tačiau tikrai matome didžiulį susidomėjimą Lietuva, šalies galimybėmis“, – tikino ministras L. Savickas. 

REKLAMA

Anot jo, Lietuva turi stiprią dronų, lazerių technologijų pramonę, be to, Radviliškyje planuojama statyti Vokietijos amunicijos gamintojos „Rheinmetall“ artilerijos sviedinių gamyklą.

Kaip rašė BNS, EK kovo mėnesį pristatė Bendrijos gynybos gaires – vadinamąją Baltąją knygą – ir dalį gynybos stiprinimo plano priemonių, įskaitant ES gynybos pramonės gebėjimų didinimą bei papildomų resursų gynybai mobilizavimą.

Komisija siūlo sušvelninti bloko fiskalines taisykles ir leisti valstybėms skirti daug daugiau lėšų gynybai – į šalies biudžeto deficitą neskaičiuoti gynybai išleisto 1,5 proc. BVP. Ši priemonė per ketverius metus galėtų padėti atlaisvinti 650 mlrd. eurų.

EK taip pat siūlo suteikti valstybėms narėms iki 150 mlrd. eurų ES remiamų paskolų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų