• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto posėdyje pristatė Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente poziciją dėl OSPAR konvencijos pakeitimų, kuriais aplinkai saugiu būdu būtų leidžiama geologiškai saugoti anglies dioksido srautus po jūros dugnu.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos atstovei Europos Parlamente galimybė išsakyti savo poziciją buvo suteikta Europos liaudies partijos frakcijai paskyrus ją šešėline pranešėja, rengiant pranešimą dėl minėtos Konvencijos pakeitimų ratifikavimo.Pasak R.Morkūnaitės, tokius Šiaurės rytų Atlanto jūros aplinkos apsaugos konvencijos pakeitimus paskatino Bendrijos vadovų Tarybos susirūpinimas dėl klimato kaitos ir vandenynų rūgštingumo, kuriuos sukelia padidėjusi anglies dioksido koncentracija atmosferoje.

REKLAMA

“Nuo tada, kai buvo pasirašyta Konvencija, dėl technologijų pažangos tapo įmanoma surinkti pramonės ir su energija susijusių šaltinių išmetamą anglies dioksidą, jį transportuoti ir šalinti į po jūros dugnu esančias geologines formacijas, ilgam laikui izoliuojant nuo atmosferos ir jūros. Tačiau svarbiausia, kad įteisinant šiuos pakeitimus būtų toliau įgyvendinamas pagrindinis Konvencijos tikslas – užkirsti kelią taršai ir apsaugoti jūros baseiną nuo kenksmingo žmogaus veiklos poveikio.”, - sako EP narė Radvilė Morkūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikindama pastangas saugiai šalinti anglies dioksido srautus į geologines formacijas, Europos Parlamento narė akcentavo svarbą užtikrinti, jog nuolatinis laikymas šiose formacijose neturėtų neigiamų pasekmių jūros aplinkai, žmonių sveikatai ir kitiems teisėtiems jūros aplinkos naudojimo būdams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“Pati esu iš Lietuvos. Ir šiandien ši šalis, kaip ir kaimynės, gyvenančios aplink Baltijos jūrą, puikiai žino, kokią grėsmę ekosistemai kelia jos dugne dėl neatsakingų žmonių veiksmų susikaupusios kenksmingos medžiagos. Dar labiau baimintis dėl jų skatina siekis jūros dugnu tiesti dujotiekį Nord Stream ir atsisakymas pripažinti, kad tiesimo jūros dugnu procesas grasina rimta ekologine katastrofa. Tad sveikindama pastangas mažinti anglies dioksido kiekį atmosferoje ir įtvirtinti teisinius pakeitimus, kurie leis jo srautus̨ saugoti geologinėse formacijose, noriu atkreipti dėmesį į būtinybę įgyvendinti ypatingus saugiklius bei atsakomybes dėl jūros apsaugos užtikrinimo”, -  skatino Radvilė Morkūnaitė.

Europos Parlamentas dėl galutinio pranešimo teksto turėtų balsuoti šių metų lapkričio 24 dienos plenariniame posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų