Europos Parlamente įregistruotas rezoliucijos projektas, kuriame valstybės narės raginamos paskelbti naują terminą Rusijai dėl karinio konflikto kurstymo Ukrainoje bei raginama pereiti prie ekonominių sankcijų, „jei situacija to reikalaus“.
Rezoliuciją parengė 25 atstovai iš dešiniuosius vienijančios Europos liaudies partijos. Joje smerkiamas kasdienis kraujo liejimas Ukrainoje, Krymo aneksija, pritariama Ukrainos prezidento Petro Porošenkos taikos planui, vykdomiems veiksmams, pripažįstama, kad šalis turi teisę savigynai panaudoti „visas reikiamas priemones“.
Tuo metu Rusija kviečiama „ryžtingai paremti taikos planą“, taip pat imtis visų priemonių, kad būtų efektyviai kontroliuojama valstybės siena su Ukraina, sustabdytas tolimesnis ginkluotės separatistams tiekimas, ginkluotų jėgų veržimasis į kaimyninės valstybės teritoriją.
Rezoliucijoje Rusija raginama „panaudoti visas galias priverčiant sukilėlius ir samdinius gerbti susitarimą dėl ugnies nutraukimo“, įtikinti juos sudėti ginklus ir grįžti į Rusiją per Ukrainos prezidento taikos plane pasiūlytą pasitraukimo koridorių, išlaisvinti įkaitus.
Dokumente ES šalys raginamos neatmesti galimybės įvesti vadinamąjį trečiąjį paketą, kuris apimtų sankcijas ekonominiam, finansiniam ir energetiniam sektoriams, ginklų bei karinės-civilinės technologijos embargą.
„Europos Parlamentas reikalauja ES Tarybos paskelbti naujus terminus Rusijai įgyvendinti savo prievoles pagal tarptautinę teisę bei pritaikyti 3-iąjį sankcijų paketą, jei situacija to reikalaus“, - rašoma rezoliucijos projekte.
Rezoliucijoje visos ES šalys taip pat raginamos kuo greičiau nacionaliniuose parlamentuose ratifikuoti pasirašytą ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvos prekybos susitarimą, taip pat Asociacijos susitarimą su Moldova ir Gruzija.
Į ES valstybes kreipiamasi ir su prašymu paremti Ukrainą energetiniais resursais, taikant šaliai reversinį dujų tiekimą.
Kaip pranešime nurodo vienas iš projektą pasirašiusių EP narių, Lietuvoje išrinktas konservatorius Gabrielius Landsbergis, rezoliuciją siekiama Rusijai ir visai Europai parodyti, „kad labai aiškiai suprantame, jog už ginkluotų samdinių Rytų Ukrainoje stovi Rusija ir reikalaujame jos šią paramą nedelsiant nutraukti“.
ES valstybių vadovai trečiadienį Briuselyje rinksis į neformalų Europos Vadovų Tarybos posėdį, kuriame vienas iš klausimų bus galimos tolimesnės ES atsako priemonės į Rusijos veiksmus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.