Pasirašydamas memorandumą, „Eurocash1” vadovas Vytautas Labeckas sakė, kad įmonė prisiima moralinį įsipareigojimą ir atsakomybę perskaičiuojant kainas ir atliekant kitus su euro įvedimu susijusius veiksmus elgtis sąžiningai ir principingai.
„Eurocash1” kartu su Lietuvos banku, komerciniais bankais ir Lietuvos paštu dalyvaus litų keitimo į eurus procese. Įmonės, kurioms reikės grynųjų eurų pristatymo ir litų išvežimo paslaugos, nuo rugsėjo 1 iki spalio 31 dienos turi kreiptis į jas aptarnaujantį komercinį banką ir sudaryti sutartis dėl grynųjų pinigų vežimo valiutų keitimo laikotarpiu. Įmonių išankstinį aprūpinimą eurų banknotais ir monetomis pagal sudarytas sutartis „Eurocash1” pradės nuo šių metų gruodžio mėnesio. Nuo 2015 m. sausio 1 iki 15 dienos įmonės inkasatoriai turės surinkti apyvartoje cirkuliuojančius litus.
Įmonės vadovas V. Labeckas ragina kiek įmanoma tiksliau atsiskaitymus grynaisiais pinigais vykdančias verslo įmones įvertinti savo grynųjų pinigų srautus dviejų valiutų cirkuliacijos metu ir paskubėti sudaryti atvežimo sutartis. Remdamasis Latvijos patirtimi, kur 2013 m. “Eurocash1” dalyvavo perėjimo prie euro procese, jis taip pat rekomenduoja sudaryti lanksčius grynuosius pinigus tvarkysiančių darbuotojų darbo grafikus, numatyti pinigų laikymo ir kitas organizacines priemones, užtikrinančias, kad eurai būtų sėkmingai paskirstyti. „Pradėti ruoštis svarbu neatidėliojant, nes su klientais mes jau dabar sudarinėjame pinigų pristatymo grafiką gruodžio mėnesiui. Sudarytą grafiką eigoje bus labai sunku keisti. Gali būti, kad tiems, kurie kreipsis paskutinėmis spalio dienomis, nebegalėsime pasiūlyti patogaus pinigų atvežimo laiko“, - apie atidėliojimo pasekmes įspėja V. Labeckas. „Eurocash1” patirtis parodė, kad Latvijoje nemažai problemų kilo tvarkant monetas. Įmonės, kurios neteisingai suplanavo euro monetų poreikį ir pajėgumus surinkti latų monetas, tiesiogine to žodžio prasme skendo monetose.
Grynųjų pinigų keitimą turėtų apgalvoti ir įmonės, kurios inkasatorių paslaugomis nesinaudoja. V. Labeckas primena, kad pereinamuoju laikotarpiu ženkliai padidėjus grynųjų pinigų kiekiui, inkasavimo paslaugų gali prireikti ir joms.
Lietuvos banko duomenimis, įsivedant eurą Lietuvai prireiks 370 mln. monetų ir 132 mln. banknotų. Vien banknotai svers apie 114 tonų, o monetos 1742 tonas. Šiuo metu apyvartoje sukasi apie 90 mln. vnt. litų banknotų ir daugiau nei 1 mlrd. vnt. litų ir centų monetų. Toks eurų ir litų kiekis, kurį teks išvežioti ir surinkti, bus didžiulis iššūkis inkasatoriams.