Vertindamas euro įvedimo procesą ir pirmąsias naujosios valiutos cirkuliavimo apyvartoje dienas, Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas neįžvelgia didesnių nesklandumų, nors „Lietuvos ryto“ ekonomikos žurnalistas Marius Jokūbaitis mano, kad trikdžių buvo, ir nemažai.
„Pakalbėjus su žmonėmis gatvėmis ir iš asmeninės patirties, toli gražu nebuvo viskas taip tobula ir gražu, kaip atsispindi pranešimuose spaudai“, - „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė M. Jokūbaitis.
Ano jo, paskutinėmis praėjusių metų dienomis kai kurie komerciniai bankai neišlaikė euro įvedimo testo:
„Kai kurie komerciniai bankai ir internetinė bankininkystė nedirbo 3-4 dienas arba dirbo su labai dideliais trikdžiais, žmonės negalėjo ne tik pervesti pinigų, bet ir kitų veiksmų atlikti. (...)Tris dienas per euro keitimo karštligę nedirbantis „Lietuvos paštas“ irgi labai keistai atrodė“, - sakė jis.
Pasak jo, valiutos pakeitimas ir negali vykti visiškai sklandžiai, tad ir Lietuvoje, anot jo, nesklandumų buvo daug.
Optimistiškesnę nuomonę pateikia delfi.lt apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas:
„Apibendrintai pažiūrėjus, įvedimas praėjo sklandžiai. Aišku, yra visokių trukdžių, visokių nesklandumų – be to ir negali įvykti“,- laidoje kalbėjo jis.
R. Bogdonas taip pat kritikavo „Lietuvo pašto“ nedarbą euro įvedimo metu:
„Jie visiškai nepagalvojo, kad yra žmonių, gyvenančių nuošaliose vietovėse, kuriems bus papildomos nerimo dienos, nes jie neturi alternatyvos, kur nueiti“, - kalbėjo jis.
Tai, jog žmonės apgulė „Lietuvos paštą“ po Naujųjų keisti pinigus, R. Bogdonas mato kaip nepasitikėjimą valdžia:
„Nerimo buvo pakankamai, nes, kaip ir Lietuvos banko pirmininkas ponas Vasiliauskas yra sakęs – jie tikrai nesitikėjo tokio didelio žmonių antplūdžio. Tai rodo, kad žmonės nelabai pasitiki mūsų valdžia“, - sakė jis.
Parengė Ieva Kazlauskaitė