Ispanija (6 vieta Pasaulio reitinge)
2008-siais ir 2012-sais Europos karaliais tapę Ispanijos rinktinės futbolininkai turės galimybę turnyrą laimėti trečiąkart iš eilės. Diego Costa, Fernando Torresas ar Juanas Mata: tai futbolininkai, kurie vaidintų svarbiausius vaidmenis daugelyje komandų, tačiau Ispanijos sudėtyje jiems vietos neatsirado. Ispanų vairininkas V. del Bosque sakė, kad pusfinalis Ispanijai būtų geras pasiekimas. Kadangi puolimo grandis nėra pati stipriausia, ispanai veikiausiai remsis į „Juventus“ atstovaujantį A. Moratą. Vincente del Bosque puolimo grandį pasirinko kiek netikėtą: Aritzas Adurizas, Nolito, Alvaro Morata ir Lucas Vazquezas. Atrankos ciklą be vargo perbėgę ispanai ženkliai aplenkė visus varžovus ir iškovojo pirmąją vietą grupėje.
Ryškiausios žvaigždės: Davidas de Gea (25 metai, „Manchester United“), Andresas Iniesta (32 metai, „Barcelona“) bei Sergio Busquetsas (27 metai, „Barcelona“).
Kroatija (27 vieta Pasaulio reitinge)
6 atrankos turnyrai. 5 Europos čempionatai. 2 ketvirtfinaliai juose. Taip, iširus Jugoslavijai, į senojo žemyno futbolą įsiliejo Kroatija. Tik Italijos rinktinę į priekį atrankos turnyre praleidusi Kroatijos komanda už nugaros paliko Norvegijos, Bulgarijos, Azerbaidžano ir Maltos ekipas. Daugiausiai įvarčių atrankos cikle kroatams pelnė Milano „Inter“ saugas Ivanas Perišičius, kuris kamuolį į vartus pasiuntė net 6 kartus per 9 rungtynes. Kroatų strategas – toli gražu ne visų šalies futbolo mylėtojų gerbiamas Ante Čačičius. Kroatijos rinktinė – jau 22-a šio stratego treniruojama komanda. Iš daugelio prieš tai vadovautų komandų jis buvo atleistas. Vienerius metus šis kroatas dirbo ir kaip Libijos rinktinės trenerio asistentas, tuo pat metu treniravo ir Libijos U-21 rinktinę.
Ryškiausios žvaigždės: Ivanas Rakitičius (28 metai, „Barcelona“), Luka Modričius (30 metų, Madrido „Real“, Mario Mandžukičius (30 metų, „Juventus“).
Čekija (30 vieta Pasaulio reitinge)
Nuo Čekoslovakijos iširimo čekai nepraleido nei vieno Europos čempionato. 1996 metais Čekija sužaidė pirmąjį turnyrą, kuriame užėmė antrąją vietą. EURO 2012 čempionate, kuriame 4 pagal pajėgumą krepšelyje buvę čekai laimėjo grupės turnyrą ir priešinosi paties C. Ronaldo vedamai Portugalijai, tačiau būtent pastarojo įvartis galva rungtynių pabaigoje ir užbaigė čekų pasirodymą čempionate. Įdomu, kad Čekija tapo pirmąja komanda, kuri sugebėjo laimėti pirmąją vietą grupėje su neigiamu įvarčių santykiu, nes praleido 1 įvarčiu daugiau nei įmušė. Atrankoje į Europos čempionatą Čekija A grupėje užėmė pirmąją vietą. Komandos treneris – 5 kartus geriausiu šalies strategu pripažintas Pavelas Vrba. 52-jų čekas trenerio karjerą pradėjo dar 1994 metais, o rinktinei vadovauja nuo 2014-ųjų.
Ryškiausios žvaigždės: Petras Čechas (34 metai, Londono „Arsenal“), Tomašas Rosicky (35 metai, Londono „Arsenal“).
Turkija (18 vieta Pasaulio reitinge)
2008-siais į Europos čempionato pusfinalį patekusi, o 2012-siais atrankos barjero neperžengusi Turkijos komanda, šio čempionato atrankos barjerą Turkija įveikė itin sunkiai. Fatihas Terimas yra turkų treneris. Anksčiau „Galatasaray“, „Fiorentina“ ir „Milan“ klubus treniravęs buvęs gynėjas atvedė Turkiją į Europos čempionatus 1996-siais, 2006-siais bei 2008-siais. Būtent tada Turkija nužygiavo iki pusfinalio. A atrankos grupėje turkai į priekį praleido Islandus ir čekus, tačiau aplenkė pačią Olandiją, Kazachstaną ir Latviją bei išvargo bilietą į čempionatą.
Ryškiausios žvaigždės: Arda Turanas (29 metai, „Barcelona“), Hakanas Calhanoglu (22 metai, Leverkuseno „Bayer“), Nuri Sahinas (27 metai, Dortmundo „Borussia“).
Grupės žvaigždė – Andresas Iniesta (Ispanija)
Portalas „tv3.lt“ prognozuoja, kad į kitą etapą, užėmę pirmąją vietą grupėje, žengs Ispanai, antrieji turėtų būti kroatai, o čekai – treti, tačiau jie gali pretenduoti į vieną iš keturių trečiosioms vietoms skirtų vietų kitame etape.